Zabawki do ogrodu

Urządzając ogród, warto pomyśleć nie tylko o roślinach, ale i przestrzeni dla najmłodszych. Dzięki niektórym meblom i akcesoriom można sprawić, że zarówno małe, jak i nieco większe pociechy, będą chętniej wychodzić do ogrodu. Poznaj kilka z nich.

Pomysły na ogrodowy plac zabaw

Jeśli chcesz zachęcić dzieci do spędzania czasu na polu, powinieneś zadbać o odpowiednie zorganizowanie im przestrzeni. Dzieci kochają domki, w których mogą się bawić lub zrelaksować, gdyż umożliwiają im odgrywanie ról oraz odrobinę intymności. Idealnie, gdy oprócz tradycyjnych drabinek są wzbogacone o zjeżdżalnie lub strażackie rury, co zapewnia dodatkową frajdę. Warto też pozostawić im miejsce do gry w piłkę, rzucania frisbee lub badmintona, na którym można będzie rozstawić składane bramki lub rozwinąć siatkę.

Na domowym placu zabaw powinny znaleźć się więc takie elementy jak huśtawki ogrodowe, które można wybrać spośród wielu atrakcyjnych wariantów. Dla najmłodszych doskonałym rozwiązaniem będą wykonane z tworzyw sztucznych bujaki, z kolei większym dzieciom z pewnością przypadną do gustu te wykonane z drewna, których konstrukcję przytwierdza się kotwami do podłoża. Można wybrać huśtawki pojedyncze lub sięgnąć po modele z kilkoma stanowiskami, dzięki czemu w jednej chwili będzie mogło skorzystać kilkoro użytkowników. Jeśli na swojej posesji mamy wysokie, potężne drzewa, można zastosować też huśtawki pozbawione stelaża lub zamontować bocianie gniazda, które wyróżniają się powierzchnią siedziska. Opcją alternatywną są też służące do huśtania kokony, w których każde dziecko poczuje się bezpiecznie.

Co jeszcze zachwyci dzieci w ogrodzie?

W ogrodzie przyjaznym dzieciom dobrze jest też ulokować trampolinę, na której będzie można się wyżyć i dać upust swoim emocjom. Latem obowiązkowym punktem są baseny, które posłużą nie tylko zabawie, ale i ochłodzie. Dla maluchów przeznaczone są te dmuchane, zaś w przypadku starszych dobrym pomysłem będą modele stelażowe lub rozporowe, które charakteryzują się większą pojemnością. Nie można zapomnieć także o zabawkach do wody – te można wybrać spośród wielu propozycji dmuchanych: rozmaitych kół, czy pokaźnych rozmiarów materaców. Wspaniałą zabawę zapewnią także wodne zabawki takie jak dmuchane kosze, a także bramki, które zagwarantują starszakom ciekawą rozrywką.

Kolejnym elementem, który kochają szczególnie młodsze dzieci, jest piaskownica, którą można znaleźć wśród kilku wariantów propozycji – drewnianych lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Te ostatnie mogą przyjmować rozmaite kształty, a do tego, gdy akurat nie będą używane jako piaskownica, mogą zamienić się w płytki basenik. Jeśli zależy nam na praktycznym rozwiązaniu, należy przyjrzeć się tym wzbogaconym o ławkę, a także wieko, które można zamknąć, zabezpieczając piasek przed wysypaniem i zabrudzeniem.

Po aktywnościach nadchodzi czas na wypoczynek i relaks, do czego genialnie przydają się np. hamaki. Jeśli chcemy sprawić radość kilkulatkom, dobrym pomysłem będą też namioty, które mogą posłużyć zarówno jako miejsce na drzemkę, jak i również przestrzeń do zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here