Zalety posiadania wiaty drewnianej na swojej posesji

Dodanie wiaty drewnianej do nieruchomości może być decyzją całkowicie zmieniającą życie – istnieje wiele ukrytych korzyści, które wynikają z budowy tej prostej konstrukcji obok swojego domu. Podejmowanie kroków w celu ochrony własnego mienia (w tym przypadku samochodu) może pomóc w zachowaniu jego wartości i pomóc mu przetrwać znacznie dłużej. Niestety, niektóre domy nie posiadają garaży lub mają małe garaże, które nie mogą pomieścić wszystkich pojazdów właścicieli. Dlatego, świetną alternatywą dla garażu jest wiata drewniana.

Jeśli zastanawiałeś się nad inwestycją w budynek chroniący Twój samochód, ale nie jesteś pewien, czy zbudować zamknięty garaż, czy otwartą wiatę, oto kilka powodów, dla których ta druga opcja jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Oto 6 najważniejszych korzyści, z których możesz czerpać radość, budując wiatę drewnianą na swojej działce.

  1. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Wiele osób jest zmuszonych do parkowania swoich pojazdów na zewnątrz. W zależności od miejsca zamieszkania, parkowanie samochodu na zewnątrz może narazić go na zmaganie się z trudnymi warunkami pogodowymi, w tym śniegiem, deszczem, deszczem ze śniegiem, wiatrem, gradem i słońcem. Wszystkie te elementy mogą spowodować uszkodzenia Twoich pojazdów oraz znacznie obniżyć ich wartość i żywotność. Montaż wiaty drewnianej to proste rozwiązanie w przypadku zbytniej ekspozycji samochodu na warunki atmosferyczne. Wiaty drewniane to idealnie konstrukcje do zabezpieczenia pojazdów, ponieważ mają dachy, niektóre budynki mają również boki, a inne są po prostu ogrodzone. Prawdą jest, że wiata z drewna, która nie jest całkowicie zabudowana, może zapewnić dobrą ochronę przed żywiołami. Montaż wiaty drewnianej garażowej pomoże ochronić Twój samochód, motocykl czy rower przed wieloma rodzajami uszkodzeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi, w tym blaknięciem farby, pękaniem szyb i rdzewieniem karoserii.

  1. Dodatkowe miejsce do przechowywania

Wiaty drewniane samochodowe są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu mieszczą się w nich większe pojazdy, takie jak kamper, a nawet łódź. Możesz również wybrać bardzo dużą wiatę z drewna do przechowywania dodatkowych przedmiotów, w tym pojazdów rekreacyjnych, jak rower czy motocykl, oraz różnych przedmiotów gospodarstwa domowego, jak na przykład, kosiarka do trawy czy meble ogrodowe. W tym przypadku, szczególnie dobrze sprawdzi się wiata na dwa samochody, ponieważ jest wystarczająco przestronna, aby pomieścić samochód i dodatkowe przedmioty. Co więcej, niektóre osoby lubią również używać swoich wiat garażowych jako miejsca na relaks podczas cieplejszej pogody. Wiaty drewniane zapewniają ładny, zacieniony obszar, w którym ludzie mogą się gromadzić podczas spotkań rodzinnych i grillować na podwórku do białego rana. Posiadanie wiaty drewnianej zbudowanej tuż przy domu może pozwolić na przechowywanie wielu innych rodzajów przedmiotów poza pojazdami, a także Twoich gości.

  1. Ochrona przed wandalizmem i kradzieżą

Wiele kradzieży pojazdów i aktów wandalizmu to przestępstwa okazjonalne. Jednak przestępcy znacznie częściej kradną samochody lub przedmioty, które znajdują się wewnątrz nich, gdy są one zaparkowane na ulicy. Dlatego, warto jest zadbać o kompleksową ochronę swojego pojazdu, budując na posesji wiatę drewnianą. Taka konstrukcja skutecznie zniechęca rabusiów od popełnienia przestępstwa na Twoim drogocennym mieniu. Dzieje się tak, ponieważ parkowanie samochodu pod zadaszeniem pomaga odstraszyć potencjalnych przestępców. Wiaty drewniane czasami zapewniają lepszą ochronę przed kradzieżą i wandalizmem niż garaże, ponieważ pojazdy są widoczne i znacznie łatwiej jest zauważyć przestępcę, gdy próbuje włamać się do Twojego samochodu lub myśli o jego zniszczeniu w akcie wandalizmu. Co więcej, gdy rabuś jest na widoku, dużo łatwiej będzie go zidentyfikować, dzięki czemu nie pokusi się o próbę włamania lub kradzieży już żadnego samochodu.

  1. Stylowe opcje projektowania

Istnieje wiele różnych stylów wiat drewnianych garażowych dostępnych na rynku. Do wyboru są różne style dachów i inne cechy konstrukcyjne, które mogą pasować do estetyki zewnętrznej części domu. Ponadto, wiaty można łatwo dostosować do wyglądu istniejącego domu. Możesz wybrać styl, który najlepiej pasuje do Twojej nieruchomości i wybrać z szerokiej gamy dopasowanych do niego kolorów. Możesz dopasować dachówki i łatwo pomalować ramę, aby dostosować wiatę do kolorystyki otoczenia. To wszystko sprawia, że ​​wiata drewniana wygląda tak, jakby była częścią oryginalnego projektu domu. Warto dodać, że taka konstrukcja może być wolnostojąca lub przymocowana do budynku mieszkalnego. W zależności od układu nieruchomości, dodanie wiaty drewnianej w pobliżu domu może nawet pomóc w lepszej organizacji na całej Twojej posesji i sprawić, że wszystko będzie wyglądało niezwykle estetycznie. Natomiast, wiata z drewna już sama w sobie jest bardzo piękną konstrukcją, która z pewnością wzmocni walory estetyczne Twojej posiadłości.

  1. Przystępne ceny budowy i utrzymania

Wiaty drewniane są dość tanie w montażu. Z racji tego, że jest tak wiele opcji do wyboru, koszty mogą być niższe niż w przypadku budowy garażu. Na niską cenę wiaty drewnianej ma wpływ to, że rama jest wykonana z drewna. Natomiast, pokrycie dachu może być wykonane ze stali ocynkowanej lub pokrycia dachowego, jak dachówki lub blachy. Jednak, najczęściej taka konstrukcja jest w całości zrobiona z drewna, co oznacza, że jest niezwykle przystępna cenowo. Możesz nawet wybrać, czy chcesz mieć dach płaski, czy dwuspadowy, w zależności od tego, na co pozwala Twój budżet. Ponadto, wiaty drewniane garażowe nie potrzebują podłogi, aby być funkcjonalnymi budynkami. Dlatego, kupując wiatę z drewna wiele osób wybiera tańszy rodzaj podłoża, taki jak na przykład żwir, kamienie rzeczne czy kostka brukowa. Wiata jest również tańsza w utrzymaniu, ponieważ jest bardziej energooszczędna niż garaż. Kiedy masz zadaszenie, nie musisz się martwić o marnowanie energii na jasne światło, elektroniczne otwieranie drzwi garażowych i inne funkcje, które mogą wysysać energię i pieniądze z Twojej kieszeni. Może to pomóc w zmniejszeniu zużycia prądu w domu i obniżeniu kosztów za rachunki.

  1. Dodanie wartości do nieruchomości

Jest wiele różnych sposobów na wykorzystanie wiaty drewnianej, dlatego sam fakt, że jest ona wybudowana na Twojej posesji dodaje dużą wartość do nieruchomości. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na przeprowadzkę, to sprzedaż domu z wybudowaną wiatą pójdzie znacznie szybciej i łatwiej. Jeśli masz wiatę drewnianą, może to zwiększyć wartość Twojego domu i znacznie ułatwić sprzedaż po lepszej cenie. Gdy na Twoim podwórku jest zamontowana wiata drewniana garażowa, może to zapewnić znacznie więcej miejsca do przechowywania. Taka konstrukcja może pozwolić przyszłym właścicielom nieruchomości przestać wynajmować dodatkowe miejsce do przechowywania, dzięki czemu zaoszczędzą pieniądze. Wiaty drewniane dodają wartość do Twojej nieruchomości, ponieważ mogą służyć do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów, od pojazdów po meble ogrodowe, zapewniając tyle samo bezpieczeństwa, co składzik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here