Ubrania dla niemowląt

Moment pojawienia się maluszka na świecie to dla rodziców ogromne zmiany. Poza mnóstwem zajęć, dochodzi nauka rodzajów ubranek dla niemowląt, bo mnogość modeli nie ułatwia sprawy. Dodatkowo rodzice muszą zadbać, by ich wybór był dla maleństwa bezpieczny. Podpowiadamy, na co więc zwrócić uwagę, by ułatwić ten proces.

Nie spiesz się z wyborem – ubrania dla niemowląt na sam początek

Choć zapobiegliwi rodzice przygotowują wyprawkę dla noworodka długo przed jego narodzinami, nie warto przesadzać. Oczywiście można na początek zadbać o podstawowe ubranka dla nowo narodzonego bobasa, jednak nie warto robić zbyt wcześnie dużych zakupów. Nie wiadomo bowiem z jaką masą urodzeniową przyjdzie maluch na świat, i jaki rozmiar ubrań dla niemowląt będzie potrzebny. Można to oczywiście przewidywać na podstawie badań, jednak dokładnie ciężko to ustalić. Drugą istotną kwestią, która powinna powstrzymać mamę i tatę przed kupowaniem dużej ilość ciuszków już na samym początku, jest fakt, że tempo wzrostu malca na początku jest dość szybkie i zakupione modele będą za chwilę za małe.

Jakie powinny być ubrania dla niemowląt?

Im prostsze, tym lepsze. Nie ma realnej potrzeby wybierania dla najmłodszych ubranek z bajerami, ozdobami, z wielkim logo. Najlepsze bowiem są gładkie ubranka pozbawione wszelkich zbędnych dodatków. Nawet dodatkowe guziczki mogą być powodem niepotrzebnego ucisku, nie wspominając o wszelkich kokardkach czy naszywkach. Trzeba bowiem pamiętać, że początkowe miesiące bobas głównie leży i śpi, a i później spędza sporo czasu, leżąc. Na samym początku warto też postawić na gładkie, jasne materiały, które można często prać w wysokich temperaturach bez obaw o utratę koloru.

Zwróć uwagę na komfort użytkowania

Ubrania dla niemowląt powinny być zaprojektowane tak, by ułatwiać rodzicom opiekę nad małym podopiecznym, a samemu malcowi nie sprawiać dyskomfortu. Warto więc przyjrzeć się fasonowi i sprawdzić, czy pozwala na swobodę ruchów. Upewnij się także, czy zapięcie pozwala na szybkie i bezproblemowe przebranie dziecka w nagłej sytuacji, istnieją bowiem różne modele i wiele rodzajów zapięć. Sprawdź, czy wszelkie gumki w ubrankach dla niemowląt są wystarczające rozciągliwe i czy nie będą zbyt mocno uciskać np. brzuszka. Wybierz modele jednoczęściowe, to ułatwia ubieranie, a i komponowanie stroju jest dużo prostsze.

Jakość wykonania, certyfikowane materiały

Bezpieczeństwo materiałów przy niemowlakach ma szczególne znaczenie. Koniecznie sprawdź, czy ubranka szyte są z materiałów, które były przebadane i mają certyfikat, który to potwierdzi. Może to być Oeko-Tex Standard 100, który będzie gwarantem, że materiał jest wolny od szkodliwych i niebezpiecznych substancji. Choć maluszki szybko zmieniają rozmiary, to warto postawić na ubranie niemowlęce dobrej jakości. Będą się lepiej prezentować, będą wygodniejsze i będzie można je prać bez obaw o utratę koloru, przekręcanie się szwów czy mechacenie.

Wybór ubrań dla niemowląt jest łatwy dla wprawionych rodziców, którzy znają już sprawdzone miejsca na zakupy. Początkowo może być niełatwo połapać się w szerokiej ofercie ciuszków. Polecamy zacząć od polskich marek, które mają naprawdę interesujące oferty. Komfortowe ubrania dla niemowląt można znaleźć np. w MyBasic. Co więcej, jak maluch podrośnie, nie trzeba zmieniać sklepu. Znajdują się tam także model dla starszych. Poszukując odpowiedniego miejsca na zakupy, warto sprawdzać opinie, najlepsza jakość bowiem sama się obroni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here