Jaki abonament dla dziecka będzie najlepszy

Dzieci korzystają ze smartfonów od najmłodszych lat. Co więcej, z obsługą nowoczesnych telefonów często radzą sobie znacznie lepiej od dorosłych. Nowy rok szkolny to dobry moment na zakup abonamentu dla dziecka. Abonament przyda się, by dziecko mogło być w stałym kontakcie z rodzicami, kiedy nie ma go w domu. Jaki abonament dla dziecka wybrać?

Telefon dla dziecka – na kartę czy na abonament?

Pierwszy dylemat, z którym muszą zmierzyć się rodzice, to, jakie rozwiązanie wybrać dla swojej pociechy: lepiej postawić na telefon na kartę, czy zdecydować się na abonament? Zdecydowanie więcej argumentów przemawia za tą drugą opcją. Abonament daje stały dostęp do usług – dziecko może w dowolnym momencie wysłać wiadomość lub zadzwonić. W przypadku oferty na kartę, możliwość wykonywania połączeń jest blokowana, gdy na karcie skończą się środki.

W przypadku abonamentu, wystarczy raz w miesiącu opłacić fakturę, by korzystać z usług. W telefonach na kartę, trzeba pamiętać o doładowaniach. Jeśli dziecko wykorzysta wszystkie środki, a rodzic nie doładuje mu w porę telefonu, maluch nie będzie mógł korzystać z usług.

Jaki abonament dla dziecka wybrać?

Jedną z opcji jest wybór abonamentu dla dziecka w Orange: https://www.orange.pl/abonament/abonament-komorkowy. Do wyboru są trzy różne plany: S, M i L. W każdym planie, maluch może korzystać z nielimitowanych połączeń, SMS-ów i MMS-ów w kraju i w roamingu UE. Wielkość paczki internetu jest uzależniona od wyboru planu: w Planie S to 30 GB, w Planie M – 140 GB, a w Planie L – 300 GB. Tym samym, wybór abonamentu wystarczy uzależnić od tego, jak intensywnie dziecko korzysta z internetu w telefonie. Jeśli dziecko jest zapalonym graczem, lepiej postawić na większy pakiet. Do podstawowych czynności, takich jak np. oglądanie filmików na YouTube, Plan S na pewno będzie optymalny.

Abonament dla dziecka – pamiętaj o bezpieczeństwie

Dzieci są szczególnie narażone na ataki i zagrożenia w sieci. Pamiętaj, żeby uświadomić malucha o zagrożeniach, jakie na niego czyhają w internecie. To jednak może nie wystarczyć. Orange przygotował specjalną aplikację – Bezpieczne Dziecko w Sieci, która pomoże w zadbaniu o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników telefonów. Dzięki aplikacji, rodzic może:

  • kontrolować, ile czasu dziecko spędza w sieci,
  • decydować, jakie aplikacje maluch będzie mógł zainstalować na smartfonie,
  • przeglądać raporty, dotyczące tego, w jaki sposób dziecko korzysta z urządzenia.

Dzięki aplikacji rodzic może np. ustalić godziny, w jakich dziecko będzie mogło korzystać z internetu, co pozwoli ograniczyć wielogodzinne korzystanie z sieci.

Zastanawiasz się, jaki abonament wybrać dla dziecka? W Orange, niezależnie od tego, na jaki plan się zdecydujesz, maluch będzie mógł korzystać z nielimitowanych połączeń, SMS-ów i MMS-ów. Sprawdź ofertę Orange i wybierz najlepszy abonament dla Twojego dziecka.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here