Jaki rower damski wybrać

Rower to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dbanie o kondycję i zdrowie, a także ekologiczny środek transportu. Wiele osób dojeżdża w ten sposób do pracy albo do sklepu. Przy wyborze roweru damskiego warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i do czego rower ma głównie służyć. Poniżej przedstawiamy opisy i zalety różnych typów rowerów.

Rower miejski damski

Charakteryzuje się prostą ramą, szerokimi oponami, wygodnym siodełkiem oraz często koszykiem na przednim kole lub bagażnikiem z tyłu. Często wyposażony jest w błotniki i osłonę łańcucha. Będzie idealny do jazdy po płaskich terenach w mieście. Jest komfortowy, stylowy, posiada miejsce na przechowywanie drobnych rzeczy.

Rower górski damski (MTB – Mountain Bike)

Wyróżnia go m.in. solidna rama, szerokie opony z głębokim bieżnikiem, amortyzacja przednia lub dwustronna (przednia i tylna). To rower dla kobiet, które lubią wyzwania i aktywność fizyczną. Jest wyposażony w wiele przełożeń, cechuje go też duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Trzeba pamiętać, że zwykle jest trochę cięższy od innych modeli.

Rowery górskie damskie są idealne do jazdy po trudnych, nierównych terenach. Dobrze radzą sobie na ścieżkach w lesie, górach czy na nierównych drogach. To jeden z najpopularniejszych typów rowerów. Wiele pań decyduje się na model z niżej opuszczoną ramą górną.

Rower crossowy damski (hybrydowy)

Jest to połączenie roweru miejskiego i górskiego. Jest lżejszy od roweru górskiego, ale bardziej uniwersalny. Posiada szersze opony niż typowy rower szosowy, ale węższe niż górski. Rowery crossowe damskie są wszechstronne, dobrze radzą sobie zarówno w mieście, jak i na nieco trudniejszym terenie. Sprawdzi się na dłuższe wycieczki i do jazdy sportowej.

Cross jest przeznaczony do jazdy po drogach polnych, szutrowych, szosie, a także po mieście. Będzie idealny dla osób, które chcą połączyć jazdę miejską z wypadami za miasto. Rowery crossowe damskie charakteryzuje mniejsza rozmiarówka, odpowiednia dla niskich i szczupłych kobiet.

Rower szosowy damski

Wyróżnia go lekka rama, wąskie opony, nisko umieszczone kierownica (zwykle w kształcie rogów byka). Jest przeznaczony do jazdy na asfalcie i utwardzonych drogach. Zapewnia szybką jazdę na długich dystansach. Idealny dla osób trenujących kolarstwo szosowe.

Wybór roweru damskiego zależy od indywidualnych potrzeb oraz tego, na jakim terenie zamierzamy jeździć. Dla miłośniczek jazdy po mieście polecamy rower miejski lub crossowy, dla osób preferujących wycieczki w trudniejszym terenie – górski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here