trycholog

Trychologia to dział medycyny specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych z włosami oraz skórą głowy. Do typowych przypadłości, którymi zajmuje się lekarz trycholog należą między innymi przetłuszczanie się włosów i skóry głowy, łojotok oraz łojotokowe zapalenia skóry głowy, łuszczyca czy łysienie spowodowane androgenami lub innymi zaburzeniami.

Czym zajmuje się trycholog?

Zadaniem specjalisty zajmującego się trychologią jest zdiagnozowanie przyczyn, które wywołały konkretne dolegliwości, a następnie wdrożyć odpowiednie metody leczenia, które mają w głównej mierze przyczynić się do poprawy stanu skóry głowy i struktury włosów.

Najczęstszym problemem, z jakim zwracają się pacjenci do lekarzy trychologii jest nadmierne wypadanie włosów. Zwykle kierowani są do nich po wcześniejszej wizycie u dermatologa, który zajmuje się chorobami skóry w szerszym zakresie, lecz trychologia nie należy do reprezentowanej przez nich dziedziny, gdyż to trycholog zajmuje się wyłącznie schorzeniami skóry głowy oraz posiada niezbędną wiedzę aby zdiagnozować i wyeliminować problem związany z tym obszarem ciała.

Polska stanowi jednego z liderów wśród krajów europejskich zmagających się z łysieniem oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Jest wiele przyczyn tego zjawiska, aczkolwiek nadmierna ilość przypadków łysienia dotyczy osób powyżej 50-tego roku życia. Z jednej strony, zjawisko to można uznać za naturalne, z drugiej zaś nie zmienia to faktu, iż jest to problem wpływający nie tylko na wygląd, ale także na samopoczucie.

Choroby wewnętrzne także stanowią trzon problemu nadmiernego wypadania włosów. Jednymi z głównych dolegliwości, które wzmagają nasilone łysienie i wypadanie włosów, należą chociażby zaburzenia funkcjonowania tarczycy, zaburzenia funkcjonowania hormonów płciowych, nadciśnienie, a także choroby serca. Choroby skórne również mają tendencję do pogarszania stanu naszego uwłosienia. Łupież, łuszczyca, łojotok oraz grzybica skórna znacząco przyczyniają się do wypadania włosów. Warto nadmienić również zaburzenia na tle psychicznym, które dodatkowo atakują zarówno dzieci jak i dorosłych, są stres, lęk oraz inne zaburzenia psychiczne.

Wizyta u trychologa

Jednak gdzie udać się do trychologa, aby pozbyć się w szybki oraz skuteczny sposób natarczywych problemów łysienia i nadmiernego wypadania włosów?

Trycholog Bielsko Biała

W Bielsku- Białej warto udać się na wizytę do trychologów z MD MedMix Hair Clinic (https://medmix.pl/trycholog/), którzy trafne diagnozy oraz konkretne zalecenia do zastosowanej terapii określają na podstawie dokładnych, dogłębnych wywiadów z pacjentem i wykonaniu szeregu kompleksowych badań. Lekarze trychologii z tejże kliniki dla lepszych rezultatów współpracują także z lekarzami zajmującymi się innymi dziedzinami medycyny, jak chociażby specjalistami z zakresu endokrynologii czy dermatologii. Zastosowanie unikalnych metod wspomaganych naturalnymi środkami sprawia, że oszałamiające rezultaty leczenia w tej klinice pojawią się już w przeciągu kilku miesięcy.

Po więcej zapraszamy na www.medmix.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here