Jakie lampy do kuchni

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wnętrza. Warto pomyśleć o nim odpowiednio wcześniej, bo od wyboru lamp do kuchni zależy to, jak będziemy się w niej czuli i czy będzie nam się w niej komfortowo przyrządzało posiłki. Sprawdź, jakie lampy do kuchni są na topie.

Oświetlenie w kuchni. Jak wybrać?

To, na jakie lampy do kuchni się zdecydujemy, zależy od kilku rzeczy. Warto pamiętać, że nie zawsze to, co ładnie wygląda w katalogu albo sprawdza się u naszych znajomych, będzie dobrym wyborem również dla nas. Wybierając oświetlenie, warto zwrócić uwagę na to:

  • w jakim stylu jest urządzona kuchnia,
  • jak często w niej przebywamy i co zazwyczaj wtedy robimy,
  • czy pomieszczenie jest dobrze nasłonecznione,
  • ile punktów świetlnych potrzebujemy,
  • jakie mamy budżet przeznaczony na ten cel.

Jakie lampy do kuchni wybrać?

Zacząć trzeba od tego, jakie wnętrza preferujemy. Przegląd najpopularniejszych lamp do kuchni przygotowaliśmy więc z podziałem na odpowiednie style i rodzaje oświetlenia.

Lampy do kuchni loftowej

Industrialne wnętrza wymagają pasującego oświetlenia. Charakterystyczne dla nich są dodatki nawiązujące do wnętrz przemysłowych, więc lampy szynoprzewody to opcja, która może się sprawdzić. Instalacja sufitowa z metalowych szyn, na której zawieszone będą kierunkowe punkty świetlne, może przypominać nieco surowe oświetlenie w fabryce. Do kuchni loftowej pasują też wszelkiego rodzaju metalowe klosze, lampy kanałowe itp.

Lampy do kuchni minimalistycznej

W minimalistycznych kuchniach zazwyczaj królują lampy o prostych formach i naturalnych kolorach, które wtapiają się w otoczenie i nie są dla niego kontrapunktem. Tu można pokusić się np. o lampy betonowe zachwycające swoją naturalnością, prostotą i elegancją zarazem. Jeśli zależy nam na czymś jeszcze prostszym, możemy zamontować zwykłe białe punkty świetlne typu LED gx53 – nierzucające się w oczy, proste i neutralne.

Lampy do kuchni nowoczesnej

W eleganckich i nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzają się takie lampy, których forma jest ciekawa i odbiegająca od tego, co stosowaliśmy dotychczas. Zamiast tradycyjnych lamp z kloszami, w takim wnętrzu świetnie sprawdzają się lampy LED – mogą być wpuszczone w sufit, ale też tworzyć niebanalne konstrukcje zwisające u sufitu. Dobrym przykładem jest tu popularna lampa RAMKO Echo.

Lampy do kuchni boho

Na koniec coś dla fanów przytulnych, naturalnych wnętrz. Kuchnia w stylu rustykalnym czy boho, wymaga oświetlenia, które jest nie tylko wykonane z naturalnych materiałów, ale też daje naturalne, ciepłe światło. Dobry wybór to m.in. lampy kolonialne, orientalne czy te stworzone z materiałów takich jak rattan, wiklina, drewno lub trawa morska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here