Najlepszy czytnik e-booków

Czytanie książek to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to znaczy, że rozważasz zakup czytnika e-booków. Czy to znaczy, że często podróżujesz, a w bagażu nie masz miejsca na tradycyjne książki? A może chcesz być eko? Nieważne! Doradzimy ci, jak wybrać najlepszy czytnik e-booków.

Co na początku musisz wiedzieć o czytnikach e-booków?

Przede wszystkim to, że nie są one tylko dla młodych ludzi, interesujących się technologią. Większość czytników e-book to naprawdę intuicyjne w obsłudze urządzenia. Jak korzystać z czytnika e-book? Swoją przygodę z e-książkami musisz zacząć od wgrania ich na czytnik. Wgrywając pliki, zwróć uwagę na to, żeby był w formacie obsługiwanym przez twój czytnik. Najczęstsze formaty e-booków sprzedawanych w Polsce to epub i mobi. Następnie ciesz się lekturą. Strony będziesz przełączać za pomocą przycisków lub dotyku ekranu (w zależności od modelu, który posiadasz).

Na co zwrócić uwagę wybierając czytnik e-booków?

Dobry czytnik e-booków ma ekran wielkości około 6 cali. Polecanym rozwiązaniem jest wyświetlacz wykorzystujący technologię  e-ink, czyli e-papier. Czytając e-booka na takim ekranie masz wrażenie, jakbyś korzystał z tradycyjnej, papierowej książki. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość wyświetlacz – ma ona wpływ na szczegółowość obrazów i liter. Dobrze też jeśli czytnik e-booków wyposażony jest w  dodatkowe podświetlenie – pamiętaj, że ekran sam z siebie się nie świeci.

Jeżeli wybierzesz model wyposażony w łączność Wi-Fi, będziesz mógł pobierać pliki z sieci bezpośrednio na czytnik. Niektóre modele są w stanie łączy się z Internetem mobilnym. Warto zwróć uwagę na rozmiar wbudowanej pamięci. Czytniki najczęściej wyposażone są 4 GB pamięci wewnętrznej – to wystarczająca ilość. Na takim urządzeniu zmieścisz około 1000 książek. Jeśli planujesz czytać duże pliki (np. komiksy), zdecyduj się na model z większą pamięcią lub z gniazdem na kartę microSD.

Co jeszcze musisz wiedzieć o czytnikach e-booków?

Czytniki mogą mieć różne ciekawe dodatkowe funkcje. Oprócz podświetlenia, technologii e-ink i wbudowanego czytnika kart pamięci przydatnym dodatkiem jest również funkcja „automatyczne dopasowanie treści”. Na czym to polega? To rozwiązanie sprawdza się podczas korzystania z plików PDF. Układ grafiki i tekstu jest automatycznie dopasowywany do wielkości ekranu.

Kupując czytnik, możesz również zdecydować się na etui. Dzięki temu ochronisz urządzenie przed przypadkowymi uszkodzeniami. Największy wybór czytników oraz dopasowanych do nich akcesoriów znajdziesz pod adresem https://www.empik.com/elektronika/czytniki.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here