Karty edukacyjne

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to czas, w którym pojawiają się nowe obowiązki i większe oczekiwania, zarówno wobec dzieci, jak i ich rodziców. Od teraz rozwój i zachowanie dziecka podlega systemowi kontroli oświatowej. Czymś naturalnym stają się kartkówki, sprawdziany i odpytywania z poruszanych na lekcji tematów. Nie wszystkie dzieci potrafią nadążyć za omawianymi treściami. Zależy to zarówno od ich indywidualnych predyspozycji, jak i kwalifikacji nauczyciela. Godnym polecenia rozwiązaniem są karty edukacyjne.

Karty edukacyjne dla dzieci mających problem z ortografią

Karty edukacyjne sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. Każdy człowiek uczy się poprzez zmysły. Karty.edu.pl nawiązują do naturalnych możliwości poznawczych człowieka. Przyjmują formę prostego narzędzia w nauce z trudną do pojęcia wiedzą, w tym z zasadami prawidłowej pisowni w języku polskim. Takie materiały edukacyjne sprawiają, że młody człowiek w naturalny dla siebie i przyjemny sposób przyswaja informacje. Dzieci często w ogóle nie zdają sobie sprawy, że tak przyjazne w odbiorze swego rodzaju zabawki, mogą nauczyć ich ortografii.

Karty Ortogram doskonale rozwijają procesy myślowe i stają się miłym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Karty.edu.pl to białe kartoniki, na których wydrukowano trudne pod względem ortograficznym słowa, np. gżegżółka, homar lub tchórz. Wyrazy przedstawione są w taki sposób, że każdy, kto na nie patrzy, szybko przyswaja sobie ich pisownię. Sprzyja temu przyjemna dla oka, kolorowa i pogrubiona czcionka. Ortogramy są idealne dla dzieci, które rozpoczynają naukę języka polskiego i dopiero uczą się zasad, jak również dzieci starszych, które do tej pory miały problem z ortografią.

Karty edukacyjne dla dzieci mających problem z matematyką

Karty.edu.pl dostępne są także w wersji matematycznej. Zasada ich wpływu na szybkie przyswajanie wiedzy jest taka sama jak kart Ortogram. Poprzez zabawę z rodzicami, rodzeństwem lub rówieśnikami, dziecko szybciej się uczy i nie odczuwa, że jest do tej nauki zmuszane. Karty Kuku do nauki tabliczki mnożenia gwarantują szybkie opanowanie liczenia do 100. Ze względu na swoją wysoką skuteczność, stanowią podstawę nauki w oddziałach Montessori.

Co ciekawe, gra wprowadza dziecko nie tylko w świat matematyki, ale również ekonomii. Za każdą zdobytą kartę można bowiem otrzymać odpowiednią ilość żetonów. Karty Kuku uczą szybkiego i sprawnego liczenia oraz pozwalają na zdrową rywalizację w grupie.

Karty edukacyjne do nauki języków obcych

Równie ciekawą propozycję stanowią karty do nauki mówienia w języku angielskim. Można ich z powodzeniem używać do zabawy w domu, jak i na lekcjach języka angielskiego w szkole. Te niby proste karty mają jednak w sobie coś więcej. Zapewniają możliwość poznania znaczenia słów w języku angielskim, ale stanowią także podstawę na nauki konwersacji w tym języku. Jest to bezwzględnie wartość dodana w porównaniu do innych tego typu materiałów edukacyjnych.

Gra Ask Me dedykowana jest dla 3 lub 4 graczy. Polega ona na zadawaniu pytań i odpowiadaniu na nie w języku angielskim. Zwycięża ta osoba, która dzięki prawidłowym odpowiedziom zdobędzie najwięcej kart. Ask Me umożliwia, między innymi: poznanie angielskich rzeczowników (np. sprzętów domowych) oraz przymiotników (np. nazw kolorów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here