płyn do spryskiwaczy

Preparat, jakim jest płyn do spryskiwaczy to niezwykle istotny elementem pojazdu. Prawidłowa widoczność pozwala na zachowanie pełni bezpieczeństwa podczas jazdy. Z pozoru może się wydawać, że jest to na tyle niepotrzebny i niedrogi przedmiot, że nie ma znaczenia jego jakość. Mimo to cechy płynu i jego dostosowanie do danej pory roku jest niezwykle ważne, ponieważ zapewnia pełny komfort dla kierowcy.

Jakie czynniki brać pod uwagę podczas wyboru właściwego płynu do spryskiwaczy?

Kiedy zdecydujemy się na zakup płynu do spryskiwaczy, warto wziąć pod uwagę:

– wykorzystywanie preparatu dostosowanego do specyfiki danej pory roku,

– zawartość w składzie wody destylowanej,

– zawartość etanolu, ten czynnik jest istotny zwłaszcza zimą, kiedy jest większe ryzyko przymrozków, dobrej jakości alkohol w produkcie nie powinien powodować intensywnego i drażniącego zapachu,

– obecny w składzie biocyd, płyn do spryskiwaczy zawierający tę substancję  pozbywa się drobnoustrojów, czy pleśni,

– jak najniższa temperatura krystalizacji w przypadku płynu stosowanego zimą,

– odpowiednia zawartość glikolu etylowego – najlepiej, aby nie było go ani za dużo, ani za mało, optymalną wartością jest kilka procent,

– odpowiedni delikatny zapach , może się wydawać, że jest to czynnik zależny jedynie od preferencji kupującego, lecz nieprzyjemnie intensywny zapach wiąże się często z większą ilością smug.

– wysoką jakość wszystkich składników, co niestety często wiąże się z wyższą ceną preparatu, warto również kierować się składem, ponieważ zdąża się, że produkty o podobnym działaniu mogą się różnic ceną z uwagi na markę.

Czym różnic się płyn do spryskiwaczy letni od zimowego?

Podstawową różnicą między płynem do spryskiwaczy zimowym a letnim jest zawartość alkoholu etylowego. Składnik ten oprócz właściwości pozwalających na zachowanie czystości szyb pomaga zachować niezamarznięte szyby. Różnica procentowa może między poszczególnymi typami płynu do spryskiwaczy wynosić ponad 30%. Płyn do spryskiwaczy przeznaczony do zimowych miesięcy może być tak naprawdę z powodzeniem wykorzystywany zimą. Preparaty te są nieco droższe i posiadają dodatkowe niezbędne w tym okresie funkcje. Nie można jedna wykorzystywać płynów przeznaczonych na okres lata zimą. Z uwagi z na warunki jazdy w okresie zimy należy przykładać szczególną wagę do jakości produktu. O ile latem jedynym większym zagrożeniem na drodze jest wystąpienie niespodziewanej ulewy, o tyle zimą kierowca musi być niezwykle uważny z uwagi na śliską powierzchnię, a same płatki śniegu mogą już w znacznym stopniu ograniczać widoczność. Zagrożenie w tym zakresie może być spowodowane przez szron, sól sypaną w tym okresie na trasie czy wichurę śnieżną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here