Dieta kopenhaska

Wiele diet uważanych jest za zbyt restrykcyjne, aby mogły być stosowane na co dzień przez zwykłych ludzi. Przykładem jest dieta kopenhaska, która ma ogromną liczbę przeciwników, jednak tyle samo zwolenników. Ludzie uważają, że jest to jedna z tych, które określa się mianem „dieta cud”. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czym cechuje się dieta kopenhaska i jakie efekty daje?

Zasady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska jest standardowym przykładem diety odchudzającej. Trwa jedynie 13 dni. Nikt, kto zajmuje się dietetyką, nie poleca stosowania jej nawet jeden dzień dłużej. Założeniem tej diety jest utrzymanie przez te 13 dni maksymalnego deficytu kalorycznego i utrzymywanie kaloryczności codziennych posiłków na poziomie 800-1000 kcal. Jak można się domyślić, jest to bardzo mało. Dieta kopenhaska nie bez powodu należy więc do tych najbardziej restrykcyjnych, jakie można spotkać obecnie. Zanim podejmiesz się takiego sposobu żywienia i postawisz wszystko na jedną kartę, trzeba sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno wytrzymasz tak długo, jedząc maksymalnie mało. Jeśli organizm ma skłonność do efektów jojo, wracając pod 13 dniach do normalnego jedzenia, można się rozczarować, iż wszystkie zrzucone kilogramy wrócą.

Dieta kopenhaska jest stworzona dla najwytrwalszych osób. Jadłospis jest monotonny, a każdy posiłek należy spożywać o określonej godzinie — śniadanie pomiędzy 8:00 a 9:00 rano, obiad pomiędzy 12:00 a 14:00, zaś kolację pomiędzy 17:00 a 18:00.

Z codziennego jedzenia należy wyeliminować takie produkty, jak słodycze, napoje alkoholowe, mleko, śmietankę i wiele więcej.

Jak wygląda jadłospis na tej diecie?

Decydując się na dietę kopenhaską, otrzymujesz pełen jadłospis na 13 dni. Nie można w nim nic zmieniać, ponieważ nieopatrznie podniesiesz kaloryczność i dieta nieco straci swój sens.

Dość kontrowersyjne śniadanie, składające się z kawy i kostki cukru, obowiązuje przez cały czas trwania tej diety. Obiad przykładowy to szklanka gotowanego szpinaku, świeży owoc oraz pomidor. Jeśli chodzi o kolację, często jest dość obfita, nawet bardziej niż sam obiad. Może składać się z befsztyka wołowego w towarzystwie sałaty. Jak widać, jadłospis na tej diecie nie zachęca, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Efekty diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska efekty https://dietly.pl/blog/dieta-kopenhaska  stosowania tego sposobu żywienia są dość zaskakujące. Na pierwszy rzut wysuwa się bardzo szybka, wręcz ekspresowa, utrata wagi. Jednak warto tutaj podkreślić, iż efekty często są niewspółmierne do poświęconego na odchudzanie czasu. Lepiej jest to rozłożyć w czasie i cieszyć się efektami, których utrzymanie jest bardziej prawdopodobne. Efekt jojo przy diecie kopenhaskiej jest bardzo możliwy. Ponadto dieta ta nie należy do najzdrowszych. W trakcie jej stosowania można nabawić się wielu niedoborów. Brak odpowiedniej podaży mikro- i makroskładników może sprawić, że pojawią się niebagatelne problemy. Ich usunięcie może potrwać dłużej, niż dieta. Podczas 13 dni jedzenia po ok. 1000 kcal dziennie może doprowadzić do znacznego osłabienia każdego organizmu, nawet tego najzdrowszego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here