chusteczki dla dziecka

Jesteś rodzicem niemowlęcia bądź oczekujesz jego przyjścia na świat? Z pewnością nie możesz się do czekać, szykując wyprawki i przygotowując kącik dla swojego malca. Macierzyństwo to wielka odpowiedzialność i z dbałością dobieramy produkty, by idealne wpasowywały się w wiek naszego maluszka. Chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo i najlepszą opiekę, dlatego poza przyszykowaniem wyprawki, dokładnie dobieramy wszystkie preparaty kosmetyczne, które będziemy stosować. Niezwykle popularnym produktem stały się nawilżane chusteczki dla niemowląt, jednak ich szeroki wybór na rynku nasuwa mamom wiele pytań dotyczących ich jakości. Rzeczywiście, wybór jest naprawdę ogromny, dlatego warto wiedzieć, na jakie aspekty zwrócić uwagę przy ich wyborze. Serdecznie zachęcamy do przeczytania pomocnego artykułu.

Bezpieczne chusteczki nawilżane dla niemowląt

Chusteczki są niezwykle pomocnym produktem, który sprawdza się w najmniej oczekiwanych momentach. Pozwala wytrzeć bądź przewinąć maluszka na spacerze, czy w czasie podróży. To również idealny produkt, gdy jesteśmy w gościach z maleństwem i w razie potrzeby, możemy przemyć niemowlę chusteczkami. Niezwykle ważny jest ich dobór, gdyż skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i wrażliwa. Z tego względu należy wybrać bezpieczne chusteczki nawilżające, które nie podrażniają skóry, przez delikatny i wyselekcjonowany skład delikatnych składników.

Jaki skład powinny mieć bezpieczne chusteczki dla niemowląt?

Poniżej przedstawimy najbardziej wartościowe składniki, które powinny znaleźć się w zawartości bezpiecznych chusteczek nawilżających dla dziecka. Będą to przede wszystkim substancje nawilżające i natłuszczające, które zapobiegną wysuszaniu się skóry dziecka: naturalne oleje roślinne np. rzepakowe, olej z awokado, z jojoba czy nawilżające działanie gliceryny. Dobrze, by w składzie znalazł się także pantenol czy alantoina o działaniu zmiękczającym i kojącym. Jednak często mimo naszej uważności i na pozór bezpiecznemu składu, niektóre chusteczki mogą uczulać. Jednym z lepszych i sprawdzonych rozwiązań, które są w 100% bezpieczne to chusteczki nawilżane Mustela z BIO organicznej bawełny.

Czym są chusteczki nawilżane z organicznej bawełny?

Kupując ten rodzaj chusteczek, możesz mieć pewność, że skóra niemowlęcia będzie nawilżona i pozostawi uczucie ukojenia. Wyselekcjonowane składniki oczyszczają skórę, a dzięki zawartości aloesu pozostawiają ją wyjątkową miękką. Dostosowana do skóry niemowląt już od pierwszych dni życia. Chusteczki wykonane są w 100% z naturalnych włókien bawełny, co sprawia, że produkt jest biodegradowalny i kompostowany. Jest to jeden z ulubionych produktów na rynku, gdyż w przeciwieństwie do innych rodzajów chusteczek nie wywołuje podrażnienia, ani reakcji alergicznych.

Chusteczki nawilżane dla niemowląt – podsumowanie

Podsumowując nawilżane chusteczki, są najczęściej używanym produktem jeżeli chodzi o pielęgnację niemowląt. Idealne do mycia, oczyszczania ciała, rączek oraz twarzy. Z tego względu należy ostrożnie dobierać produkty tak, by nie wywołały żadnych reakcji alergicznych, a jedynie koiły i nawilżały delikatną skórę maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here