apteka internetowa

W każdej domowej apteczce powinny się znaleźć preparaty, które przyniosą Ci ulgę w przypadku niespodziewanej gorączki czy bólu zęba. Stanowią one także obowiązkowe wyposażenie wakacyjnych kosmetyczek, dlatego sprawdź, co warto nabyć, by odpowiednio się przygotować na wypadek bólu.

Jeżeli dbasz o domową apteczkę, koniecznie uzupełniaj jej braki. Może okazać się, że wieczorem nasilą się bóle głowy, które bez tabletek, przerodzą się w uporczywą migrenę i nie zmrużysz oka przez całą noc. Każda apteka internetowa zapewni Ci ogólnodostępne środki bez recepty. Co warto mieć zawsze pod ręką?

Spis Treści

1.      Lek przeciwbólowy

Popularnymi lekami przeciwbólowym są: ibuprofen i naproksen. To niesterydowe produkty, które działają poprzez hamowanie wytwarzania prostaglandyn, zmniejszając ból i stan zapalny. Leki pomagają również przy bólach miesiączkowych i reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz są odpowiednie podczas przeziębień. Zaczynają działać już po 30 minutach od zażycia i nie kumulują się w organizmie, ponieważ zostają wydalone z moczem. Skuteczny w łagodzeniu bólu jest także paracetamol, choć to lek, który często podaje się także na gorączkę.

2.      Lek przeciwhistaminowy

Leki przeciwhistaminowe stosuje się w celu łagodzenia objawów alergicznych, takich jak katar, świąd, łzawienie oczu, pokrzywka i wysypka skórna. Objawy te wynikają z nadmiernej reakcji układu odpornościowego na substancje alergiczne, takie jak pyłki roślin, sierść zwierząt, kurz, grzyby i alergeny pokarmowe. Leki przeciwhistaminowe blokują działanie histaminy, substancji wydzielanej przez organizm w czasie reakcji alergicznej. Wśród nich powszechnie znane to loratadyna, cetyryzyna i ebastyna.

3.      Lek przeciwgorączkowy

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – mogą go przyjmować zarówno dorośli, jak i dzieci, a w wielu przypadkach także kobiety w ciąży. Paracetamol jest łagodny dla żołądka i serca. Najlepiej zażywać go w przypadku bólów głowy, mięśni, stawów i zębów, a także w czasie miesiączki. Aspiryna również jest lekiem przeciwgorączkowym, ponieważ zawiera kwas acetylosalicylowy, ale łagodzi również ból o małym lub umiarkowanym nasileniu. Jest to skuteczny lek na ból głowy, gardła, zębów i bóle mięśniowe.

4.      Lek na ból gardła

Kiedy boli Cię gardło, warto mieć pod ręką tabletki z lidokainą (inovox, gardimax) lub chlorkiem benzalkoniowym (hascosept, tantum verde). To preparaty należące do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Hamują enzymy prozapalne, powodując zmniejszenie obrzęku błony śluzowej gardła oraz odkażają miejscowo. Można stosować je u dzieci powyżej 6. roku życia. Na ból gardła sprawdzą się też ziołowe pastylki z tymiankiem i podbiałem oraz tabletki z porostem islandzkim i prawoślazem.

5.      Preparat przeciwzapalny

Maść z ibuprofenem lub diklofenakiem będą przydatne w łagodzeniu stanów zapalnych, np. w przypadku bólu mięśni lub stawów. Przydadzą się także, kiedy nadwyrężysz układ ruchowy z powodu przepracowania lub sportowych treningów. Żele o miejscowym działaniu mają charakter przeciwzapalny i przeciwbólowy, przeznaczony również do szybkiego leczenia bólu pleców, skręceń, urazów i nerwobóli.

Koniecznie zaopatrz się również w leki na biegunkę, np. loperamid lub węgiel aktywowany oraz leki na zatrucia, np. krople żołądkowe lub miętowe, które przyniosą ulgę w dolegliwościach pokarmowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here