Ekonomiczny i ekologiczny domek

Większość z nas stara się dbać o swoje zdrowie. Prędzej czy później okazuje się na przykład, że ktoś z domowników zaczyna mieć alergię na jakiś składnik w powietrzu. Poza tym z biegiem lat, coraz bardziej cenimy kontakt z przyrodą. Lubimy kolor zielony, otaczać się pięknymi widokami. Jak to zrobić, kiedy codzienne obowiązki pozbawiają nas czasu na fascynowanie i relaksowanie się tym co jest na zewnątrz?

Niektóre domki od razu w planach budowlanych mają uwzględniony plan budowy zabudowanego tarasu ogrodowego lub ogrodu zimowego. Tego typu zabudowa może być wykonana na przykład z drewna, poliwęglanu lub szkła bezpiecznego VSG Binglass. Szkło na tarasie, żeby było bezpieczne, to musi być wykonane z największą dokładnością, musi posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty dające nam pewność, że mamy do czynienia ze szkłem, które nie ulegnie rozbiciu po uderzeniu albo przy silnym wietrze lub mocnej burzy. Pierwszą rzeczą, którą trzeba umieć określić jest przeznaczenie tarasu lub ogrodu zimowego. Miłośnicy krajowych i egzotycznych roślin z pewnością chociaż część przestrzeni poświęcą na hodowlę kwiatów i innych zielonych okazów. Pozostałą część być może wykorzystają jako część wypoczynkową, miejsce do przyjmowania gości oraz spożywania posiłków z rodziną. Tak więc kolejną rzeczą, którą trzeba uściślić jest ilość i jakość wyposażenia, które ma się znajdować na tarasie. Jeśli w ogrodzie zimowym planujemy w taki sposób spędzać czas, to konieczne jest zainwestowanie w wygodny, najlepiej drewniany stół, który będzie ekologicznym produktem i świetnym połączeniem między naturą występującą na zewnątrz domku z wyposażeniem znajdującym się w wewnętrznych pomieszczeniach. Oprócz odpowiednich wymiarów stołu, związanych z jego wysokością, szerokością i długością, trzeba dobrać krzesła, które będą komponować się z całościowym wystrojem. Jeśli lubimy czytać książki lub po prostu odpoczywać na wygodnym fotelu, to takowy mebel świetnie nadaje się do połączenia domu z ogrodem. Na chłodniejsze dni niezbędne są ciepłe koce i pledy, którymi okryjemy się my i ewentualnie nasi goście. Na zaszklonym tarasie, który będzie służył nie tylko do hodowli upragnionych roślin, ale także do przyjmowania gości, dla ocieplenia podłogi można wyłożyć praktyczny, łatwy do czyszczenia dywan, który będzie także odporny na oddziaływanie nawet silnych promieni słonecznych. Im więcej przeszkleń na tarasie, tym więcej słoneczka zapewniamy sobie oraz hodowanym przez nas roślinom. Niektóre tarasy mają ścianki szklane od samej góry do dołu, inne mają konstrukcje po części drewniane albo szklano aluminiowe.

Duże okna w domku

Decydując się na duże, nie zawsze otwierane przeszklenia w ścianie, które umożliwią nam cieszenie się widokiem zza okna, możemy się zastanawiać nad tym, jak zadbać o regularne wietrzenie mieszkania. Niektórzy zdecydowali się na innowacyjne rozwiązanie, które związane jest z rekuperatory-ask. Okazuje się, że jest to polecany sposób wentylacji mechanicznej, którego celem jest dostarczanie do wszystkich pomieszczeń w domku czystego powietrza. Rekuperacja jest systemem, który zapewnia wiele korzyści. Między innymi rekuperator zapewnia świeże powietrze bez otwierania okien i wietrzenia domu. Ten innowacyjny system wentylacji pozwala odzyskać ogromną ilość ciepła, a na dodatek znacząco wpływa na oszczędności związane z kosztami ogrzewania budynku mieszkalnego. Dzięki zastosowaniu rekuperatora nasze mieszkanie nie będzie mieć wilgoci, grzybów oraz pleśni. Jeśli w domu mieszkają alergicy, to tym bardziej warto zdecydować się na rekuperator, który oczyszcza i nawilża powietrze. Dzięki temu, że rekuperator wyposażony jest w odpowiednie filtry, to regularnie oczyszcza powietrze z alergenów, smogu, a także z nieładnych zapachów. Urządzenie to zapewnia poziom wilgotności, dzięki któremu domownicy nie mają wysuszonej błony śluzowej, wysuszonej skóry, podrażnionych oczu wynikających na przykład z wysuszonej rogówki. Tak więc rekuperator jest inwestycją budowlaną, która znacząco wpływa na poprawę zdrowia domowników. Rekuperacja jest systemem, który znacząco zmniejsza emisję cieplną domu, w którym się znajduje. Dzięki temu, z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że nasz dom jest jeszcze bardziej ekologicznym budynkiem.

Ekologiczny i ekonomiczny dom jest czymś do osiągnięcia przez każdego, kto jest na etapie budowy i planowania. Wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą i wykona nam indywidualny projekt dostosowany do naszego projektu domu, możliwości finansowych i potrzeb domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here