krem do twarzy z ceramidami

Ceramidy choć znane od lat, dopiero od niedawna są bardziej docenianym składnikiem. Porównuje się je do cementu, który uszczelnia przestrzenie międzykomórkowe i dzięki temu zatrzymuje wodę w naskórku. Związki te są istotne w codziennej pielęgnacji skóry. Dlaczego warto mieć krem do twarzy z ceramidami? Podpowiadamy.

Czym są ceramidy?

Ceramidy należą do grupy lipidów, które budują warstwę rogową naskórka. Wspierają jego zdolność do zatrzymywania wilgoci i hamują proces przeznaskórkowej utraty wody. Biorą też udział w utrzymaniu homeostazy skóry.

Kiedy ich poziom jest obniżony, można zauważyć spadek elastyczności skóry i pozbawienie jej blasku. Towarzyszy temu uczucie suchości, łuszczenie, dyskomfort, pieczenie, a także większa tendencja do powstawania zmarszczek. Wraz z wiekiem maleje ich produkcja, dlatego tak ważne jest, by dostarczać ich z sobie z produktami kosmetycznymi.

Krem do twarzy z ceramidami pozwala na lepsze nawilżenie skóry

Krem z ceramidami do twarzy to produkt, który każda osoba niezależnie od wieku powinna mieć w swojej kosmetyczce ze względu na to, że pomaga on utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry. Przeciwdziała także nadmiernemu złuszczaniu się martwych komórek naskórka.

Choć ceramidy to związki, które działają powierzchniowo, to uznawane są za jedną z najskuteczniejszych ze wszystkich substancji pielęgnacyjnych. Warto włączyć je do swojej codziennej rutyny kosmetycznej razem z kwasem hialuronowym, który również zapewni nam odpowiednio nawilżoną i odżywioną skórę.

Krem do twarzy z ceramidami chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi

Kolejnym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w krem z ceramidami do twarzy, niezależnie od typu skóry, jaki posiadamy, są jego właściwości zabezpieczające cerę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki temu, że ceramidy wnikają w naskórek i tworzą nieprzepuszczalną barierę, która zapobiega odparowaniu wilgoci, niepożądane czynniki zewnętrzne mają mniejsze szanse na to, aby dostać się do głębszych warstw skóry i jej uszkodzenia.

Krem do twarzy z ceramidami a profilaktyka anti-aging

Po krem do twarzy z ceramidami mogą sięgnąć osoby w każdym wieku. W przypadku młodszych użytkowniczek produkt ten będzie pełnił bardzo ważną rolę w profilaktyce anti-aging, ponieważ uzupełnia cement międzykomórkowy w skórze, dba o jej właściwe nawilżenie i zmniejsza widoczność zmarszczek powstałych na przykład wskutek odwodnienia.

Z kolei osoby starsze stosując taki kosmetyk, zauważą poprawę kolorytu i nawilżenie skóry, a także eliminacje głębszych zmarszczek. Warto jednak sięgnąć po preparat z dodatkowymi substancjami aktywnymi, które w połączeniu wykazują najlepsze działanie przeciwstarzeniowe.

Krem do twarzy z ceramidami podczas kuracji dermatologicznych

Zarówno krem do twarzy jak i żel do mycia ciała z ceramidami to kosmetyki po które warto sięgnąć podczas kuracji dermatologicznych. Polecane są one zarówno w pielęgnacji i leczeniu suchej, przesuszonej skóry jak i tej z atopowym zapaleniem, a także trądziku.

Krem do twarzy z ceramidami można łączyć z wieloma substancjami aktywnymi

Warto zaopatrzyć się w krem do twarzy z ceramidami również ze względu na to, że produkt ten można łączyć z wieloma różnymi substancjami aktywnymi, takimi jak kwas hialuronowy, ale także retinol i preparatami złuszczającymi. Stanowi on wsparcie dla skóry podczas takich kuracji, łagodząc podrażnienia i przyspieszając regenerację naskórka. Można go stosować też po zabiegach chemicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here