Wózki dla dzieci niepełnosprawnych – czym kierować się przy wyborze spacerówki?

0
433

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych powinien uwzględniać wszystkie najważniejsze potrzeby zarówno osoby z niego korzystającej, jak i jej opiekuna. W przypadku wózków dla niepełnosprawnych dzieci należy wybierać produkty medyczne, opracowane przez wyspecjalizowane firmy. Najlepszym przykładem jest seria wózków Trolli, Trollino i Adjustable Trolli od włoskiej firmy ORMESA.

Spacerowy wózek inwalidzki dla dzieci – jaki wybrać?

Wózki dla dzieci niepełnosprawnych to produkt specjalistyczny, który może być równie uniwersalny jak standardowe wózki spacerowe. Oznacza to, że na rynku znajdziemy wózki, które można w łatwy sposób składać i przewozić w bagażniku samochodu bez zajmowania dużej przestrzeni. Ważne, aby podczas składania nie zachodziła konieczność demontowania żadnych elementów wózka. Jednocześnie wózki dla niepełnosprawnych dzieci różnią się od standardowych spacerówek – posiadają szereg zabezpieczeń, umożliwiających stabilizację postawy dziecka oraz szeroki zakres regulacji na wysokość i szerokość. Priorytetem producenta wózków ORMESA jest także wygoda dla opiekuna dziecka.

Trollino – lekka spacerówka dla niepełnosprawnych

Przykładem wózka spełniającego kryteria bezpieczeństwa dziecka i wygody dla opiekuna  jest Trollino – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-inwalidzki-trollino/. Jest to lekka, spacerówka nieznacznie różniąca się wyglądem od modeli wózków przeznaczonych dla pełnosprawnych dzieci. Model posiada niezbędne wkłady i zabezpieczenia, a także demontowalną tapicerkę, którą można prać. Stabilizuje nie tylko głowę i szyję, ale też ciało pod pachami, co umożliwiają specjalne pasy. Dodatkowe wsparcie zapewnia regulowany pas ochronny na uda lub biodra. TROLLINO da się złożyć jednym prostym ruchem dzięki systemowi składania, opatentowanemu przez producenta. Jest to niezwykle uniwersalny i zwrotny, a przy tym bezpieczny wózek.

Trolli – wózek spacerowy idealny dla większych dzieci i dorosłych

Dla nieco większych dzieci, a także dorosłych osób z niepełnosprawnościami zaprojektowany został wózek Trolli – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-inwalidzki-trolli/. Jest to szeroki wózek, który posiada także możliwość zwężania siedziska, w zależności od potrzeb. Podobnie jak Trollino, wózek Trolli posiada oddychającą, zapobiegającą odleżynom tkaninę. Jego atutem jest także regulowana rączka do pchania, ułatwiająca obsługę. Mimo większych rozmiarów, wózek Trolli jest niezwykle lekki i łatwy w składaniu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i swobodnie mieści się w bagażnikach samochodowych.

Adjustable Trolli – wózek spacerowy dostosowany do specjalnych potrzeb

W  zależności od schorzeń, sprzęt dla niepełnosprawnych musi być dopasowywany do konkretnych potrzeb. W przypadku wózków spacerowych, tylko niektóre modele zapewniają możliwość bardzo zaawansowanej regulacji. Przykładem jest tutaj Adjustable Trolli – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-inwalidzki-trolli-dla-dzieci-i-doroslych/. Jest to wózek przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych ze specjalnymi, indywidualnymi potrzebami. Posiada sztywny zagłówek, który można wysuwać ponad oparcie wózka, a także w razie potrzeby odchylać do tyłu, do przodu lub do góry (za pomocą specjalnej regulacji). Zmieniać można także ustawienia podnóżka oraz głębokość wózka. Oprócz tego ORMESA Adjustable Trolli zachowuje wszystkie najważniejsze zalety dobrej spacerówki dla osób niepełnosprawnych. Posiada oddychającą, zdejmowalną tapicerkę, jest łatwy w składaniu, stabilny i bezpieczny.

Sprzęt dla niepełnosprawnych – wybieraj mądrze

Tylko specjalistyczne wózki inwalidzkie są w stanie w pełni odpowiedzieć na potrzeby dzieci niepełnosprawnych oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niewłaściwe dopasowanie wózka może powodować ból lub pogłębiać problemy zdrowotne, związane z prawidłową postawą czy pracą mięśni. Niezwykle istotne jest odpowiednie wyregulowanie wózka tak, by korzystające z niego dziecko lub dorosły czuli się komfortowo i bezpiecznie podczas przemieszczania się. Specjalistyczne wózki dla dzieci niepełnosprawnych najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach medycznych, których pracownicy służą pomocą i radą podczas zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here