Włosy na mikroskórze

Leczenie łysienia jest długotrwałym procesem. Specyfika kuracji zależy od przyczyny schorzenia. Czasami zdarza się, że do wyraźnego poprawienia stanu włosów wystarczy uregulowanie poziomu hormonów albo stosowanie kosmetyków pobudzających krążenie w obrębie skóry głowy. Niestety, nie zawsze. Pokaźna część pacjentów zgłaszających dermatologowi czy trychologowi problem nadmiernego wypadania włosów musi zaakceptować taki stan rzeczy. Czy łysienie musi oznaczać życie w cieniu, rezygnację z ulubionych zajęć, ograniczenie kontaktu z innymi? Niekoniecznie! Z myślą o osobach pragnących znów z uśmiechem patrzeć w lustro powstały naturalne włosy na mikroskórze. Czym charakteryzują się nowoczesne peruki? Sprawdź!

Czym są włosy na mikroskórze?

Każda peruka na mikroskórze składa się z dwóch podstawowych części – bazy oraz włosów. Producenci peruk, dążąc do stworzenia fryzury idealnie oddającej naturalny wygląd wyrastających z głowy pasm, opracowali tworzywo do złudzenia przypominające ludzką tkankę skórną. Mikroskóra jest więc delikatnym, przyjaznym skórze materiałem, na którym tkane są włosy. Włosy na mikroskórze zlewają się ze skalpem, tworząc spójną całość. Co ważne, nowoczesna baza „oddycha” (odprowadza nadmiar ciepła na zewnątrz tkaniny), co zapobiega przegrzewaniu się głowy podczas upalnych dni.

Peruki osadzone na mikroskórze podzielić można na dwa typy: te wykonane z włosów naturalnych i te zrobione z pasm syntetycznych (produkowanych fabrycznie). Największą popularnością cieszą się modele tkane z dziewiczych, naturalnych włosów słowiańskich. Pukle tego typu są miękkie, lśniące i, co ważne, można poddawać je zabiegom stylizacyjnym. Wszystko to sprawia, że są one częściej wybierane niż ich syntetyczne odpowiedniki.

Jak dobrać włosy na mikroskórze?

Kręcone i proste, długie i krótkie, w naturalnym lub farbowanym kolorze… W salonach perukarskich znajdziesz włosy na mikroskórze o zróżnicowanej strukturze, barwie, długości, skręcie i rodzaju cięcia. Duża różnorodność produktów daje Ci szerokie możliwości. Możesz dobrać fryzurę, która będzie wierną kopią utraconych włosów lub, wręcz przeciwnie, odważyć się na metamorfozę. Wizytę w salonie perukarskim warto potraktować jak spotkanie z fryzjerem. Doświadczony sprzedawca, jak najlepszy mistrz fryzjerstwa, znajdzie dla Ciebie fryzurę podkreślającą atuty urody i dyskretnie maskującą drobne mankamenty. Ważnym etapem wybierania nowych włosów jest dopasowanie nakrycia głowy do budowy anatomicznej, pozycji społecznej i temperamentu. Włosy na mikroskórze będą dobrze spełniać swoją rolę tylko wtedy, kiedy będą idealnie leżeć na głowie. Ważne jest, aby wybrany model dopasować do obwodu głowy. Mocowane na specjalnych taśmach peruki nie będą zsuwać się i przekręcać w żadnej sytuacji.

Włosy na mikroskórze https://www.hairagain.com.pl/dla-uzytkownikow/wybor-systemu/bazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here