rodzaje frezów

Popularne frezy do metalu nie są popularne bez przyczyny – na popularność każdego produktu zwykle najbardziej wpływa jego stosunek jakości do ceny. Po cóż nam najlepszy na świecie frez walcowy do metalu, który ma wydajność nawet i 2 razy większą niż tańsze produkty, jeżeli jego cena to często dziesięciokrotność ceny zamienników? W obróbce skrawaniem nie chodzi o prestiż, nie chodzi o efekt wow, chodzi o bilans finansowy produkcji i faktyczny zarobek na projekcie.

Z drugiej strony, czytając powyższy akapit można by odnieść wrażenie, że najlepsze frezy do metalu to tanie produkty sprowadzane z Chin, których wsparcie to słynne „gwarancja do bramy, potem się nie znamy”, ale jak wiemy chytry traci dwa razy. Jak sama nazwa wskazuje – cena/jakość wymaga wyważenia i doboru produktu, który połączy niską cenę z wysoką jakością, i jak się okazuje takie wyważenie jest możliwe. Holenderski producent Van Hoorn pokazuje, że „się da” – europejska produkcja, ponad 30 lat doświadczenia i szeroki przekrój produktów stawia tę firmę w czołówce producentów narzędzi skrawaniowych. Frez walcowy do metalu występuje tam w dziesiątkach kolorów, smaków i wersji, ale my skupimy się dzisiaj na specjalnej linii ParaTooling.

Odpowiadając na potrzeby klientów Van Hoorn stworzył linię ParaTooling, jako idealne frezy do metalu do obróbek niskoseryjnych i warsztatowych, gwarantując za jej pomocą najlepszy stosunek cena/jakość na rynku. Co ważne, linia ta posiada nie tylko typowe „monolity” takie jak frez walcowy do metalu – w grupie tej występują również frezy do metalu kulowe, fazowniki, frezy do metalu wykończeniowe (wieloostrzowe), frezy do metalu zgrubne (tzw. zdzieraki), frezy do metalu torusowe, ale też produkty dedykowane do obróbki aluminium (polerowane, niepokrywane) czy kompozytów.

Mówiąc o cenach, bo to ona jest napędem dla produktów popularnych, Van Hoorn i jego polski dystrybutor Abplanalp działają jawnie – dostępny jest katalog online zawierający wyżej wspomniane produkty: http://www.abplanalptools.pl/images/download/katalog-cennik-groth-2021.pdf a jako szybki wyciąg: frez walcowy do metalu fi10? 25-30eur, frez kulowy fi10? Około 20eur, wykończeniowe frezy wieloostrzowe (6-8 krawędzi)? Od 15eur/szt. A pamiętajmy że kupujemy produkt:

  • Europejski,
  • dystrybuowany przez największa firmę w swojej branży w całej Europie centralnej i wschodniej,
  • kupowany z pełnym wsparciem tuzina doradców techniczno-handlowych Abplanalp i drugą taką grupą inżynierów aplikacji,
  • popularny, opłacalny i zwyczajnie – po ludzku – zarabiający na siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here