Nieśmiertelniki męskie – biżuteria dla każdego mężczyzny

0
884

Nieśmiertelniki męskie to biżuteria o korzeniach militarystycznych, która przez współczesnych projektantów traktowana jest już tylko i wyłącznie jako ozdoba. Proste lub ozdobne nieśmiertelniki przypadną do gustu panom w każdym wieku. Jednym z ich dużych atutów jest fakt, że pasują do większości stylizacji (zarówno stylizacji casualowych, jak i wyjściowych). Co warto wiedzieć o nieśmiertelnikach? Jak nosić tego typu biżuterię?

Nieśmiertelniki dla mężczyzn preferujących klasyczną biżuterię

Stylowe nieśmiertelniki męskie są promowane przez projektantów mody już od kilku sezonów. Należą one do dodatków typowo męskich, dlatego są cenione nawet przez panów, którzy nie lubią eksperymentować z biżuterią. Ciekawostką jest fakt, że po nieśmiertelniki sięgają gwiazdy kina i estrady (co zdecydowanie zwiększa ilość zwolenników tej biżuterii).

Nieśmiertelniki są chętnie wybierane przez minimalistów, choć nie ma tu reguły. Niektórzy mężczyźni chętnie łączą je z inną biżuterią. Nieśmiertelniki dobrze komponują się z niemal wszystkimi dodatkami dla panów.

Jak wybrać nieśmiertelnik męski?

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem nieśmiertelnika, koniecznie przeanalizujmy swój styl. Zastanówmy się, czy na co dzień ubieramy się raczej swobodnie, czy też preferujemy bardzo eleganckie stroje. W przypadku, gdy na co dzień ubieramy się elegancko (bo na przykład zobowiązuje nas do tego biurowy dress code) dobrze jest postawić na nieśmiertelnik klasyczny na srebrnym lub złotym łańcuszku. Nie ma sensu wybierać ciężkiej, ozdobnej biżuterii, gdyż nieśmiertelnik przez większość czasu i tak będzie zakryty.

Zdecydowanie większy wybór mają mężczyźni preferujący luźne stylizacje. Mogą oni nosić nieśmiertelniki na wierzchu, dlatego często wybierają dodatki ozdobne, które przyciągają spojrzenia i podkreślają ich indywidualny styl. Bardzo ciekawie prezentują się nieśmiertelniki z dodatkowymi ozdobami (wykonanymi ze skóry lub stali nierdzewnej). Inną propozycją jest noszenie jednorazowo kilku nieśmiertelników (na przykład wykonanych z metali o różnym zabarwieniu).

Wybierając nieśmiertelnik męski dla siebie nie powinniśmy kierować się jedynie modą. Znacznie ważniejsze jest jak my czujemy się w danej biżuterii. Gdy kupujemy nieśmiertelnik na prezent, warto zastanowić się nad wygrawerowaniem na nim napisu. Jeżeli mężczyzna, którego chcemy obdarować nie nosi na co dzień biżuterii lub też wybiera dodatki minimalistyczne – dobrze jest wybrać jak najprostszy nieśmiertelnik. Dodatkowo kupując biżuterię dla kogoś pamiętajmy o zakupie łańcuszka w odpowiednim rozmiarze. W przypadku, gdy nie mamy pewności, czy dany mężczyzna nie ma alergii na metale (lub wiemy, że ją ma), koniecznie postawmy na nieśmiertelnik i łańcuszek wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Nieśmiertelniki męskie – jak wybrać łańcuszek?

W sprzedaży dostępne są nieśmiertelniki męskie w postaci breloków, jednak większość mężczyzn preferuje noszenie tego typu dodatków na łańcuszku. Do nieśmiertelników pasują łańcuszki kulkowe, jednak nie musimy się na nie decydować jeżeli nie jesteśmy do nich przekonani. Znacznie ważniejsze, żeby łańcuszek miał odpowiednią grubość (pamiętajmy, że musimy nawlec na niego ozdobę) i długość. Zbyt krótki łańcuszek sprawi, że nieśmiertelnik będzie przez cały czas widoczny, co nie zawsze jest pożądane (na przykład w bardzo eleganckich stylizacjach). Łańcuszek nie powinien być także zbyt długi. Gdy nie możemy znaleźć biżuterii w swoim rozmiarze, możemy ją zamówić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here