Nasiona kolekcjonerskie

Inauguracja kolekcji nasion marihuany rozpoczyna się zazwyczaj od zakupu swojej ulubionej odmiany. Kolekcjonerzy mają pod tym względem indywidualne i specyficzne upodobania. Niektórzy preferują odmiany z rodziny Haze lub Kush, inni natomiast sięgają po eksperymentalne krzyżówki. Dla jeszcze innych ważne jest, by nasiono reprezentowało jedną z kultowych odmian, które zdążyły zyskać globalne uznanie oraz urosły do rangi kultowej. Poniżej skupiamy się na ziarnach reprezentujących takie właśnie odmiany marihuany. 

Najpopularniejsze i najbardziej pożądane nasiona marihuany

Chemdog to odmiana, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wielu kolekcjonerów umieszcza ją w swojej kolekcji, często dedykując jej specjalną sekcję. Chemdog powstał ze skrzyżowania OG Kush oraz Sour Diesel, choć z pewnością miały też udział inne, być może mniej znane szczepy. Nasiona tego typu oferuje w naszym kraju https://ganjafarmer.com.pl/.

Northern Lights jest odmianą wielokrotnie nagradzaną, szczególnie w kategoriach indica. Jej korzenie sięgają wyżyn Hindukuszu, skąd pochodzącą genetyczni przodkowie Northern Lights. Sour Diesel to jedna z najpopularniejszych odmian hybrydowych typu sativa. Jest jedną z najchętniej wybieranych odmian także w naszym kraju. Amnesia Haze to odmiana kultowa wśród wielu kolekcjonerów. W genach Amnesia Haze dominuje sativa, a indica stanowi około 30% całej rośliny.

Girl Scout Cookies to kolejna popularna hybryda, od której warto rozpocząć kolekcjonowanie nasion. W jej genach udział mają tacy przodkowie jak OG Kush oraz kalifornijska odmiana Durban Poison.

Gorilla Glue to odmiana pochodząca z USA. Jej rodzicami są Sour Diesel, Chem’s Sister, Chocolate Diesel oraz Sour Dubb. Została zaprezentowana w 2014 roku, bardzo szybko zdobywając uznanie wśród konsumentów na całym świecie. 

Kolejną chętnie wybieraną sativą jest White Widow. Jest to krzyżówka brazylijska, łącząc potencjał odmian południowo-indyjskich z amerykańskimi, wysoce żywicznymi hybrydami. W ten sposób powstała White Widow, zyskując status kultowej w Holandii, a wkrótce także na całym świecie.

Oprócz wspomnianych wyżej warto także rozważyć zakup nasion takich odmian jak Critical, Jack Herrer, Gelato, Bubba Kush, AK 47. Są to odmiany często spotykane w sklepach konopnych w naszym kraju oraz chętnie wybierane przez doświadczonych, jak i początkujących kolekcjonerów. Wbrew pozorom, dostęp do nasion wysokiej klasy oraz reprezentujących najpopularniejsze odmiany nie jest szczególnie trudny i często wymaga jedynie odwiedzin w sklepie lub złożenia zamówienia przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here