Jakie produkty mogą przydać się podczas podróży z kotem

Zorganizowanie pierwszej podróży z kotem może być niemałym wyzwaniem. Podczas przygotowań łatwo zapomnieć o ważnych przedmiotach czy też zabrać ich wręcz za dużo. Warto zatem sporządzić listę niezbędnych i przydatnych rzeczy, co pozwoli zapewnić pupilowi najwyższy poziom komfortu podczas wyprawy. Sprawdź, na jakie produkty warto zwrócić uwagę podczas kompletowania bagażu dla kota.

Transporter

Transporter to absolutna podstawa wyprawki dla kota. Taki gadżet jest niezbędny nie tylko podczas dalekich podróży, ale także w przypadku np. wizyty u weterynarza. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie pupilowi komfortu i bezpieczeństwa podczas przejazdu z domu do miejsca docelowego. Oferta marki Comfy oznacza szeroki wybór modeli, co pozwala na znalezienie transportera idealnie dopasowanego do rozmiaru i preferencji kota.

Torba

Funkcję transportera zamiast tradycyjnej klatki może pełnić również specjalna torba. Ze względu na brak otworów bądź ich ograniczoną liczbę jest to raczej opcja na krótkie podróże w niezbyt wysokiej temperaturze. Może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku kotów, dla których opuszczenie domu i pobyt np. w komunikacji miejskiej jest źródłem sporego stresu. Torba może okazać się świetną kryjówką, która zapewni pupilowi spokój i wygodę.

Obroża, smycz i szelki

W pewnym momencie podróży czy też wizyty u weterynarza może być konieczne wypuszczenie kota z transportera. Zestresowany zwierzak może rzucić się do ucieczki, co z kolei może być bardzo niebezpieczne i skończyć się np. potrąceniem przez samochód. Z tego powodu w podróżniczym niezbędniku ze sklepu Aquaelzoo powinny znaleźć się obroża i smycz bądź szelki, dzięki czemu właściciel będzie mieć pełną kontrolę nad kotem.

Kuweta i żwirek

Takie produkty warto mieć pod ręką przede wszystkim w przypadku dłuższej podróży np. z kilkudniowym pobytem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zabranie domowej kuwety, jednak w przypadku ograniczonej ilości bagażu można zdecydować się np. na wersję podróżną. Jeśli kot akceptuje tylko określony rodzaj żwirku, to warto zapakować niezbędną ilość produktu na wypadek, gdyby nie było możliwości zakupu produktu na miejscu.

Miska, woda i karma

Nawet podczas dość krótkiej wyprawy właściciel powinien pomyśleć o zapewnieniu kotu dostępu do wody i żywności. Podróże są stresujące dla większości zwierzaków, dlatego najlepiej zabrać karmę, którą pupil dobrze zna. W ten sposób można uniknąć problemów z trawieniem. Dodatkowo można poprawić mu humor ulubionymi przysmakami. Z pewnością przydadzą się też miski, które w wersji podróżnej mogą być wykonane z elastycznego silikonu.

Zabawka

Jeśli kot nie przepada za podróżami, to warto nieco umilić mu czas spędzony w samochodzie czy też w domu rodziców bądź hotelu. Strzałem w dziesiątkę może okazać się włożenie do transportera ulubionej zabawki pupila. Znajomy zapach może nieco uspokoić zwierzaka, a także odciągnąć jego uwagę od niedogodności związanych z podróżą. Dobrym pomysłem może być też gadżet z kocimiętką, która działa relaksująco na koty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here