oznaczenia prania

W obecnych czasach pralka, jest produktem AGD, bez którego ciężko sobie wyobrazić życie. Oczywiście powstaje coraz więcej miejskich pralni ekologicznych, ale polecane są one przede wszystkim dla młodych osób, które mieszkają w akademikach. Gdy decydujemy się na własne mieszkanie, przede wszystkim to właśnie pralka powinna się w nim znaleźć. Lecz jaką pralkę kupić? Czy suszarka do ubrań jest niezbędna przy posiadaniu pralki? Na te pytania odpowiemy w tekście poniżej.

Wybieramy pralkę

Na rynku znajdziemy wiele pralek, które mają zróżnicowane cechy czy funkcje, dzięki czemu można pogubić się w wybieraniu tej odpowiedniej. Przy kupowaniu pralki powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wymiary, aby zmieściła się w miejscu które jest na nią przeznaczone. Kiedy w naszym mieszkaniu jest mało miejsca zalecany jest zakup pralki, której ładowanie znajduje się od góry. Pralki takie mierzą tylko do 40 cm szerokości, natomiast te ładowane od przodu zazwyczaj od 50 cm do 60 cm. W ofertach sklepów z tymi sprzętami znajdziemy również specjalne pralki ładowane od frontu, które występują w wersji slim. Przy zakupie tego sprzętu należy również zwrócić uwagę na to jakiej ładowności potrzebujemy. Małe pralki będą posiadały ją mniejszą, przykładowo 3 kg, natomiast te większe będą mogły pomieścić nawet 10 kg ubrań. Bardzo ważne przy wyborze pralki jest sprawdzenie jaką klasę energetyczną posiada. Najlepszym wyborem byłaby taka z klasą A, która w sposób najoszczędniejszy zużywa prąd oraz jest najbardziej przyjazna dla środowiska.

Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

Suszarka do ubrań nie jest podstawowym elementem AGD, który musimy posiadać w swoim domu. Jest to w pewnym sensie ułatwienie nam życia, gdy na przykład wypierzemy coś za późno i musimy to wysuszyć. Polecana jest również dla osób posiadających duże łazienki ale małe mieszkania, w których nie może stanąć zwykła suszarka. Jaką suszarkę do ubrań wybrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie ta bębnowa, której pojemność jest nieco większa niż pojemość pralki. Suszarki są bardzo dużym wydatkiem, więc jeżeli decydujemy się na urządzenie mieszkania i zakup pralki oraz suszarki koszty mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. Przy jej zakupie należy spojrzeć na jej pojemność oraz klasę energetyczną, jak w przypadku pralek. Powinniśmy wybierać suszarkę, która będzie miała wiele programów pozwalających na suszenie wielu rodzajów ubrań. W każdej odzieży wszyta jest metka, na której widnieją oznaczenia prania. Powinniśmy przestrzegać tego w jaki sposób ma być wyprane dane ubranie, wszelkich temperatur widniejących na metce oraz zwracać uwagę na to czy ubranie może być suszone czy nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here