pierścionek zaręczynowy

Oświadczyny są jedną z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety, dlatego wielu panom tak bardzo zależy na romantycznej oprawie i przede wszystkim na znalezieniu idealnego pierścionka. To właśnie ten ostatni element jest najważniejszy, ponieważ to on będzie towarzyszył ukochanej na co dzień. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań pierścionka zaręczynowego.

Jakość wykonania

W tym przypadku nie można pozwolić sobie nawet na najdrobniejsze niedociągnięcia. Pierścionek zaręczynowy jest często najważniejszym pierścionkiem w życiu kobiety i jest dowodem miłości, dlatego powinien być produktem najwyższej jakości. Nie ma mowy zatem o niedbałych łączeniach, niepewnie osadzonym oczku czy też jakichkolwiek skazach. Wybrany model musi być po prostu idealny.

Co ciekawe, wbrew pozorom nie zawsze wyższa cena powinna być wyznacznikiem. Tanie pierścionki zaręczynowe również mogą zachwycać, ponieważ ich niższa cena może być związana z tym, że nie pochodzą z ekskluzywnego salonu jubilerskiego. W takich miejscach bardzo często dopłaca się za markę znaną w Polsce lub nawet na całym świecie. Jednocześnie lepiej jednak unikać przypadkowych sklepów, których jedyną zaletą są atrakcyjne ceny.

Preferencje ukochanej

Podczas poszukiwań idealnego pierścionka zaręczynowego na pewno warto wziąć pod uwagę preferencje partnerki dotyczące biżuterii. Choć mężczyźnie może spodobać się model z wielkim diamentem, to może okazać się, że jego ukochana marzyła raczej o skromnej obrączce z niewielkim oczkiem. Dobrym pomysłem może być przyjrzenie się codziennej biżuterii przyszłej narzeczonej lub delikatne wypytanie jej o wymarzony pierścionek.

Zdecydowanie warto upewnić się co do oczekiwań ukochanej przed zakupami, ponieważ czasami jej preferencje mogą naprawdę zaskoczyć partnera. Najpopularniejszym wyborem jest klasyka, czyli pierścionek zaręczynowy z diamentami z oferty hurtowni biżuterii Jubiler Ciesielscy. Nie brakuje jednak również kobiet, które marzą o oczku z krwistym rubinem, tajemniczym szafirem czy też intrygującym szmaragdem. Ponadto nie każda kobieta lubi klasyczne żółte złoto.

Możliwość zwrotu lub wymiany

Nawet najlepiej przygotowany mężczyzna może nieco pomylić się w kwestii rozmiaru. W takim przypadku zazwyczaj można zwrócić lub wymienić pierścionek zaręczynowy, czasami możliwe jest również zmniejszenie lub powiększenie obrączki. Warto wypytać obsługę salonu jubilerskiego o takie szczegóły lub dokładnie sprawdzić regulamin sklepu online przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu.

O ile zakup biżuterii dla ukochanej w sklepie podczas wakacji nad morzem lub w egzotycznym kraju może być strzałem w dziesiątkę, o tyle może niezbyt sprawdzić się w przypadku pierścionka zaręczynowego. Ewentualne poprawki lub wymiana mogą okazać się problematyczne bądź wręcz niemożliwe. Jeśli w miejscu zamieszkania brakuje ciekawych propozycji, to zdecydowanie warto zajrzeć do Internetu, w którym na pewno znajdzie się odpowiedni model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here