Ile naprawdę wiesz o kancelarii nieruchomości

Kancelaria nieruchomości to przedsiębiorstwo, które udziela właściwego i przede wszystkim profesjonalnego wsparcia deweloperom, inwestorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji mieszkaniowych. Podstawą jej działań jest szeroka wiedza o przepisach prawa administracyjnego i cywilnego, a także rozbudowana wiedza na temat prawa budowlanego w Polsce. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który działa w branży nieruchomości, to z pewnością wiesz, że niesie ona za sobą wysokie ryzyko. Pomoc prawna może być dla Ciebie zatem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz zapewnić swojej firmie bezpieczeństwo i usprawnić jej rozwój – koniecznie udaj się do kancelarii prawnej.

Branża nieruchomości jest wymagająca, ale wciąż dochodowa

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości nie napawa zachwytem. Mieszkań jest wiele, jednak nie ma na nich chętnych ze względu na inflację i rosnące stopy procentowe. Nie zmienia to jednak faktu, iż wciąż jest to jeden z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki. Wielu przedsiębiorców, którzy wciąż działają w branży, twierdzi, że to właśnie nieruchomości są najlepszym sposobem na lokowanie środków pieniężnych. Niemniej jednak ryzyko, jakie za sobą niesie sektor mieszkań, sprawia, że inwestorzy wolą dodatkowo się zabezpieczyć.

Kancelaria nieruchomości kieruje swoją pomoc zarówno do małych, średnich, jak i dużych firm. Jest ona na tyle istotna, że pozwala usprawnić cały proces inwestycyjny i zapewnić bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia – zakupu, sprzedaży, najmu, wynajmu, dzierżawy itd. Specjalista wie, jakie są realia polskiego sektora nieruchomości, dlatego jest w stanie dobrać najlepsze rozwiązania – dopasowane do potrzeb swoich klientów. Jego doświadczenie pozwala mu skutecznie realizować negocjacje, reprezentować przedsiębiorców przed organami administracyjnymi, a także pozyskiwać niezbędne dokumenty dotyczące konkretnej inwestycji.

Wśród zadań, które kancelaria realizuje podczas swojej codziennej współpracy z przedstawicielami branży nieruchomości, znajdują się między innymi:

  • przeprowadzanie audytów prawnych nieruchomości;
  • weryfikowanie umów;
  • realizowanie postępowań administracyjnych;
  • przygotowywanie mieszkań i lokali pod sprzedaż;
  • sprzedaż gruntów;
  • zakup i podział nieruchomości.

Dobra kancelaria ds. nieruchomości fachowo zajmuje się również przeprowadzaniem badania due diligence, czyli sprawdzaniem kondycji nieruchomości pod względem prawnym. Jest to istotny zabieg, ponieważ pozwala zminimalizować ryzyko związane z daną transakcją.

Unikaj problemów – korzystaj ze wsparcia kancelarii nieruchomości

W Polce do zaniedbań i nieścisłości na rynku nieruchomości dochodziło, dochodzi i z pewnością dochodzić będzie. Nie da się całkowicie przewidzieć, jak będzie wyglądać proces inwestycyjny. Ludzie są różni, dlatego Ty również możesz spotkać się z nieodpowiednimi osobami. Zabezpiecz więc swoją firmę przed nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogłyby zaburzyć Twoją działalność i narazić Cię na straty finansowe.

O pomoc prawną warto zadbać już na samym początku. Prawnik z kancelarii nieruchomości jest niczym stabilna podpora, która korzystnie wpływa na Twój biznes. Inwestuj z głową i nie daj się ryzyku. Wsparcie prawne pozwoli Ci spać spokojnie – dzięki niemu unikniesz przykrych zdarzeń. Nawet takich, o których dzisiaj możesz nie przewidywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here