akcesoria ogrodnicze

Ogród to wyjątkowa przestrzeń, którą warto doceniać. Jeśli odpowiednio o nią zadbamy, stanie się idealnym miejscem spotkań w gronie najbliższych oraz zabaw i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Jednak, aby to osiągnąć, niezbędne jest jej właściwe przygotowanie.

Piękny ogród, pełen kolorowej i bujnej roślinności wymaga bardzo dużo uwagi, wyobraźni przestrzennej i wiedzy na temat wymagań poszczególnych gatunków drzew, krzewów i kwiatów. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla początkującego ogrodnika. Ale nawet bez takich umiejętności, możemy mieć za oknem swój własny tajemniczy ogród. Zobacz, jak to zrobić!

Spis Treści

Wybierz odpowiednie rośliny

Pierwszym etapem projektowania ogrodu jest jego podział na strefy. Każda z nich wymaga nieco innego zagospodarowania, również, gdy chodzi o rośliny. W miejscu do odpoczynku warto zdecydować się przede wszystkim na miękką trawę i mocne drzewa, między którymi będzie można rozwiesić hamak. Podobne nasadzenia można też zrobić w miejscu, gdzie pojawi się plac zabaw dla dzieci. Aby nieco urozmaicić krajobraz, warto zaplanować też przestrzeń na przydomowy zielnik lub warzywne grządki, gdzie posadzimy np. bazylię, miętę, rozmaryn, szczypiorek, sałatę, rzodkiewki czy pomidory. Jeśli chcemy, żeby na naszej działce pojawiło się nieco koloru, stwórzmy skalniak lub klomb obsadzony różnokolorowymi roślinami – niewielkimi krzewami, ozdobnymi trawami czy miododajnymi kwiatami. Zaś do stworzenia naturalnego ogrodzenia, najlepsze będą szybko rosnące drzewa iglaste (cisy, tuje i świerki).

Przygotuj strefę odpoczynku

Po dokładnym zaplanowaniu poszczególnych stref i wyborze roślin, przychodzi czas na zaprojektowanie strefy relaksu. W tym miejscu przydadzą się oczywiście meble i akcesoria. Powinniśmy dostosować je do naszych potrzeb i sposobów w jaki spędzamy wolny czas. Podstawowym wyposażeniem takiej przestrzeni są krzesła lub ławki, stół i parasol przeciwsłoneczny (zwłaszcza kiedy nie mamy naturalnej osłony w postaci wysokich drzew). W ogrodzie świetnie sprawdzą się też leżaki, wygodne poduszki i koce. Kolejnym praktycznym elementem jest oświetlenie solarne, które doskonale sprawdzi się w czasie długich wieczorów spędzanych w ogrodzie. Aktualną ofertę mebli i akcesoriów znajdziesz na stronie: www.kaufland.pl.

Ogrodowy plac zabaw dla dzieci

W domu, gdzie jest dziecko lub w przypadku, kiedy maluchy są u nas częstymi gośćmi, warto rozważyć przygotowanie odpowiedniej strefy do zabawy. W takim miejscu możemy postawić modułowy plac zabaw, który będzie rósł razem z dziećmi, dmuchany basen, piaskownicę lub huśtawki. Tego typu akcesoria nie wymagają specjalnie przygotowanej przestrzeni, wystarczy miękkie podłoże (trawa, gumowe płyty lub kostka amortyzująca uderzenia i upadki). Przydomowy plac zabaw stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych z pewnością zachęci maluchy do aktywnego spędzania czasu na powietrzu i codziennych wesołych zabaw.

Posiadanie ogrodu to ogromne szczęście, ale też i wyzwanie. Właśnie dlatego warto zaprojektować i przygotować go wedle własnych potrzeb, oczekiwań i umiejętności. Już nawet kilka prostych w uprawie roślin oraz meble i akcesoria ogrodowe mogą sprawić, że ta niepozorna przestrzeń stanie się pięknym i funkcjonalnym miejscem, w którym będziemy chcieli spędzać każdy ciepły dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here