Android 12

Android telefony są najczęściej używane inteligentne urządzenia można znaleźć na twarzy tej planety i dla wszystkich właściwych powodów. Android jest najlepszym systemem operacyjnym można znaleźć, ponieważ ma wiele wspaniałych funkcji, aby Twoje życie jest o wiele łatwiejsze, bez względu na to, co próbujesz zrobić. Obecnie istnieją miliardy urządzeń, które wykorzystują system operacyjny Android, w tym tablety, smartfony, telewizory i wiele innych.

Android 12 to najnowsza wersja tego systemu operacyjnego. Chociaż nie ma zbyt wielu nowych funkcji w tej wersji, ale ma kilka nowych funkcji prywatności, które są oczywiście warte wspomnienia. Jeśli również zastanawiasz się nad niektórymi ustawieniami prywatności w nowym systemie operacyjnym Android 12, to trzymaj się, ponieważ będziemy mówić o wszystkim, co warto wiedzieć.

Spis Treści

Szablon prywatności

Utrzymanie prywatności jest jednym z głównych zmartwień wielu ludzi na całym świecie w dzisiejszych czasach, ponieważ jesteśmy stale podłączeni do Internetu przez cały dzień. Codziennie korzystamy z różnego rodzaju aplikacji i w większości często nawet nie wiemy, jakie mają one uprawnienia. Nawet jeśli aplikacje informują o tym, jakie uprawnienia można im nadać. Niektóre uprawnienia są niezbędne do prawidłowego uruchomienia i działania aplikacji, na przykład jeśli korzystasz z aplikacji AR, najprawdopodobniej będzie ona potrzebować pozwolenia na dostęp do aparatu w telefonie, co jest całkiem uzasadnione. Ale z drugiej strony, jeśli używasz aplikacji kalendarza, nie będzie ona wymagać pozwolenia na dostęp do aparatu.

Wspaniałą rzeczą w systemie Android 12 jest to, że udostępnia on nowy pulpit prywatności, który może sprawić, że cały proces będzie bardziej przejrzysty. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział, które aplikacje uzyskały dostęp do czujników telefonu lub innych komponentów. Jeśli użyjemy prostych słów, oznacza to, że będziesz mógł zobaczyć, co wszystkie aplikacje robią na Twoim telefonie.

Chcesz wiedzieć więcej o Adobe? Przeczytaj https://techpolska.pl/adobe-flash-player-na-androida-jak-go-zainstalowac/.

Dostęp do mikrofonu i kamery

Od lat słyszymy plotki, że niektóre aplikacje wykorzystują nasze mikrofony lub kamery, aby nas szpiegować lub podsłuchiwać. Choć nie jest to prawda, niektóre aplikacje mogą śledzić Twoją aktywność. Jeśli Twój telefon zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem lub wirusem, uzyska on również dostęp do kamery lub mikrofonu telefonu, co nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak można przeczytać na https://techpolska.pl/adobe-flash-player-na-androida-jak-go-zainstalowac/, Android 12 pozwoli Ci skończyć z obawami o używanie kamery lub mikrofonu. Za każdym razem, gdy mikrofon lub kamera jest używana przez aplikację Androida, zobaczysz zieloną kropkę migającą w górnej części ekranu. Funkcja ta jest dość podobna do tej w systemie iOS 14. Można wtedy przejść do szybkich ustawień i natychmiast wyłączyć dostęp.

Usuń identyfikator reklamy

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, czym jest identyfikator reklamowy, jest to unikalny identyfikator telefonu, który jest używany do tworzenia profilu zainteresowań użytkownika i jego samego. Jest on następnie wykorzystywany do wyświetlania reklam opartych na preferencjach i zainteresowaniach użytkownika. Chociaż opcja pozbycia się tego była dostępna w poprzednich wersjach systemu Android, ale w systemie Android 12 wprowadzono bardziej subtelne zmiany. Teraz można zresetować ustawienia, aby uniemożliwić aby uniemożliwić osobom trzecim łączenie informacji z Twoim urządzeniem. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz już widzieć reklam. Reklamy będą oczywiście wyświetlane, ale nie będą one oparte na Twojej osobowości i zainteresowaniach. Aby usunąć identyfikator reklamowy, przejdź do ustawień, a następnie do Prywatność. Poszukaj opcji Reklamy, a następnie wybierz Usuń identyfikator reklamowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here