3 pomysły na własny i dobry biznes, który nie straci na ważności

Wiele osób chciałoby zrezygnować z pracy na etacie i wystartować z własnym biznesem. Jedną z przeszkód bywa brak pomysłu na taką działalność, która pozwoli na osiąganie zadowalającego dochodu, a dodatkowo nie jest sezonowa. Osoby, które szukają koncepcji na własny biznes, mogą zainteresować te 3 uniwersalne pomysły – zwłaszcza, że każdy z wymienionych rodzajów działalności można prowadzić z domu!

Pomysł na własny biznes: usługi księgowe

Popularne powiedzenie „w życiu pewne są tylko dwie rzeczy – śmierć i podatki” można traktować z przymrużeniem oka, ale jedno jest pewne – podatki faktycznie są obecne w życiu każdego z nas. A zwłaszcza przedsiębiorców, którzy muszą rozliczać się, uiszczać należności z tytułu podatków i składek ZUS oraz wypełniać szereg obowiązków informacyjnych, takich jak np. złożenie sprawozdania finansowego. Większość przedsiębiorców decyduje się (w zależności od wielkości firmy i budżetu) albo na zatrudnienie księgowej, albo na współpracę z biurem rachunkowym czy osobą, która poprowadzi księgi rachunkowe. Tym samym oferowanie usług księgowych w ramach własnego biznesu może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W dodatku można mieć pewność, że zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi będzie niezmienne – a nawet może się zwiększać. Tak jest obecnie; ze względu na szereg zmian wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu nawet przedsiębiorcy, którzy wcześniej nie korzystali z usług księgowych, teraz zmieniają zdanie.

Należy oczywiście liczyć się z tym, że zawód księgowego wymaga ciągłego dokształcania się i śledzenia zmian w przepisach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że do wykonywania tego zawodu i oferowania własnych usług może przygotować specjalistyczny kurs. Na przykład w szkole Żak chętne osoby mogą zapisać się na kurs podstaw księgowości (I stopnia – https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs—podstawy-ksiegowosci—kurs-i-stopnia–online- i II stopnia https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs—podstawy-ksiegowosci—kurs-ii-stopnia–online).

Pomysł na biznes w domu – usługi graficzne

O własnym biznesie mogą również pomyśleć osoby, które pracują na stanowisku grafika komputerowego. Usługi graficzne (w tym identyfikacji wizualnej, zaprojektowania logo czy wizytówek) cieszą się dużą popularnością. Korzystają z nich głównie inni przedsiębiorcy – właściwie każda osoba prowadząca własną działalność potrzebuje identyfikacji wizualnej swojej marki. Dodatkowo, jeśli grafik ma podstawowe umiejętności z zakresu projektowania stron internetowych, może poszerzyć zakres oferowanych przez siebie usług – właśnie o projektowanie stron firmowych.

Osoby, które nie mają odpowiednich umiejętności, ale chciałyby spróbować sił w tej branży (początkowo oferując swoje usługi np. jako freelancer) mogą zapisać się na specjalny kurs. Szkoła Żak ma w swojej ofercie roczny kurs; zajęcia odbywają się w weekendy, dzięki czemu nie kolidują z pracą zawodową. Uczestnik kursu nauczy się projektowania grafiki za pomocą komputerowych programów graficznych oraz wykonywania prac związanych z ich przetwarzaniem – mowa m.in. o przygotowaniu do druku czy obróbce na potrzeby Internetu. Słuchacze uczą się również podstaw montażu i animacji cyfrowej – dzięki czemu mogą oferować w przyszłości znacznie szerszy zakres usług. Więcej o programie kursu można przeczytać na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/grafika-komputerowa.

Dobry pomysł na biznes? Własna kwiaciarnia lub tworzenie kompozycji kwiatowych

O własnej działalności gospodarczej mogą również pomyśleć osoby, które z wykształcenia są florystami. W tym przypadku możliwości jest naprawdę sporo – od małej kwiaciarni, przez tworzenie bukietów i kompozycji kwiatowych na zamówienie (zarówno indywidualnych klientów jak i firm), aż po sprzedawanie własnych produktów czy prowadzenie szkoleń z florystyki. Popyt na kwiaty nigdy nie będzie słabł – ludzie obdarowują się nimi z różnych okazji. Tym samym dobry florysta raczej nie powinien narzekać na brak klientów.

Wiedzę i umiejętności z zakresu florystyki można zdobyć na kursie lub szkoleniu. W Szkole Żak – w ramach szkoły policealnej – prowadzony jest kierunek Florysta z elementami kompozycji okolicznościowych. Roczna nauka w systemie zaocznym pozwoli na zdobycie wszystkich niezbędnych kompetencji do pracy w tym zawodzie i otworzenia własnego biznesu. Warto zresztą zauważyć, że słuchacze szkoły Żak biorą udział w zajęciach z podstaw przedsiębiorczości i prowadzenia działalności.

O programie kierunku można więcej przeczytać na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/florysta.

Warto podkreślić, że umiejętności niezbędne do pracy we wszystkich trzech zawodach można zdobyć stosunkowo szybko. Dodatkowo osoby, które będą oferować usługi księgowe, graficzne czy z zakresu szeroko pojętej florystyki, mają szansę na stworzenie małego, stabilnego biznesu, którego prowadzenie będzie sprawiać prawdziwą satysfakcję.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here