Wkładki higieniczne

Nietrzymanie moczu po porodzie to problem wielu młodych kobiet, które zamiast cieszyć się pierwszymi chwilami z maluszkiem, popadają w depresję. Urologiczne wkładki higieniczne sprawiają, że można żyć normalnie i nie ma sensu popadać we frustrację. Nietrzymanie moczu po porodzie nie jest takie straszne, jeśli masz do dyspozycji odpowiednie środki higieniczne.

Oglądając zdjęcia młodych mam w internecie, widzimy same piękne buzie, cudowne makijaże i fryzury i sądzimy, że tak wyglądają pierwsze dni macierzyństwa. Niestety nie jest to prawdą. Młode mamy po porodach są zwykle zmęczone, obolałe i borykają się z wieloma innymi dolegliwościami, a wśród nich z nietrzymaniem moczu. Zwykle jest to jego wysiłkowa odmiana, co oznacza, że nie daje się zapanować nad pęcherzem podczas wysiłku, kaszlu czy nawet kichania. Kropelki moczu wydostają się na zewnątrz, mocząc bieliznę, a to jest przyczyną wielkiego skrępowania. Nietrzymanie moczu po porodzie nie musi być jednak tak dokuczliwie, jeśli pod ręką są odpowiednie środki higieniczne, takie jak wkładki higieniczne lub majtki chłonne.

Spis Treści

Nietrzymanie moczu po porodzie – przyczyny

Kłopoty z opanowaniem pęcherza mogą zdarzyć się już nawet w ciąży. Wszystkiemu winna jest stale powiększająca się macica i rosnący w niej maluszek. Ich ucisk na miednicę i pęcherz moczowy sprawia, że podtrzymujące je mięśnie dna miednicy ulegają osłabieniu, jednocześnie tracąc swoją elastyczność. Osłabieniu ulega też mięsień łonowo-guziczy, który odpowiedzialny jest za zamykanie cewki moczowej, więc nic dziwnego, że dochodzi do wyciekania moczu. Z kolei w trakcie porodu dochodzi do jeszcze większego wysiłku tych mięśni, a czasem nawet do ich uszkodzeń, stąd poporodowe nietrzymanie moczu niestety bywa przez jakiś czas codziennością.

Na takie dolegliwości skarżą się przede wszystkim kobiety, które urodziły duże dzieci, takie, których waga urodzeniowa przekracza 4 kg, lub mają za sobą kilka porodów. Ryzyko nietrzymania moczu wzrasta także wówczas, gdy w trakcie porodu stosowano kleszcze lub próżnociąg. W takich sytuacjach często dochodzi do nadmiernego naciągnięcia krocza lub nawet uszkodzenia mięśni.

Wkładki higieniczne pozwolą normalnie funkcjonować

Pocieszające w tym wszystkim jest to, że najczęściej nietrzymanie moczu po porodzie mija samoistnie. Jeśli jednak utrzymuje się dłużej niż 6-7 tygodni, trzeba poprosić o pomoc lekarza. Im szybciej wdrożone leczenie, tym lepiej. Jeśli nietrzymanie moczu utrzymuje się powyżej 6 miesięcy, trzeba liczyć się z koniecznością wykonania zabiegu operacyjnego.

Do czasu ustąpienia dolegliwości warto sięgać po urologiczne wkładki higieniczne. Są to środki higieniczne o bardzo dobrej chłonności, które pochłaniają też nieprzyjemny zapach. Świetnie chronią skórę przed podrażnieniami i ułatwiają utrzymanie higieny. Wkładki są cienkie i ledwo wyczuwalne, co daje możliwość normalnego funkcjonowania, bez obawy, że dojdzie do krępującej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here