ponadczasowe koszule

Męska koszula to jak mała czarna w modzie damskiej. Może przyjmować różne formy, ale praktycznie zawsze jest dobrym wyborem. Oczywiście, gdy wejdziemy głębiej w ten temat, okazuje się, że podczas tworzenia stylizacji na daną okazję, trzeba kontrolować różne detale. W tym artykule przyjrzymy się tematowi męskich koszul z szerszej perspektywy i poszukamy uniwersalnych rozwiązań do męskiej szafy.

Elegancka koszula męska: od biura aż po wyjątkowe okazje

W każdej męskiej garderobie powinny znaleźć się eleganckie koszule męskie – albo chociaż jedna! Przydaje się w różnych sytuacjach, czasem nagle, z dnia na dzień i warto, by czekała na wieszaku.

Jeśli pracujesz w biurze, koszule eleganckie pewnie towarzyszą Ci na co dzień. Jeśli Twoja praca ma inny charakter, być może rzadko wyciągać taki element garderoby z szafy. W takim przypadku elegancka koszula to zwykle wybór na:

  • Święta,
  • Wesela czy inne uroczystości rodzinne,
  • Rozmowy rekrutacyjne itp.

Jaką koszulę wybrać, by była uniwersalna i sprawdziła się w różnych sytuacjach? Najlepiej prezentuje się zawsze biała koszula. Jest to też najbardziej wszechstronne rozwiązanie. 

Jeśli zdecydujesz się na kilka koszul, poza białym modelem możesz też zwrócić uwagę na koszule błękitne lub w drobne prążki – one także zawsze wyglądają świetnie! 

Wybieraj modele z naturalnych tkanin, najlepiej z bawełny. Taki materiał oddycha, przepuszcza powietrze i zapewnia niezbędną cyrkulację. 

Wskazówka: Gładką koszulę możesz łączyć z gładką lub wzorzystą marynarką, podobnie w przypadku krawata. Jeśli jednak zakupiłeś koszulę w prążki, wówczas pozostałe elementy muszą być gładkie.

Noś elegancką koszulę z marynarką, w pełnym garniturze, z eleganckim zegarkiem. Możesz ją też wypróbować w stylizacji na co dzień. Świetnie wygląda w połączeniu ze spodniami typu chino i półformalnymi półbutami. 

Koszula jeansowa: na pograniczu stylów

Koszula jeansowa męska to oryginalny element garderoby. Jest koszulą, ale materiał wykonania sprawia, że jest znacznie mniej formalna niż eleganckie modele. 

Dlatego koszula jeansowa nie jest rozwiązaniem na wesele, na rozmowę o pracę ani na święta. Nie łącz jej z krawatem ani muchą. 

To model, który sprawdzi się w pracy, jeśli nie spotykasz się na co dzień z poważnym klientem, ale chcesz wprowadzić nieco nonszalancji do swoich biurowych stylizacji. 

Ma swobodny charakter, dlatego jest znakomitym pomysłem do codziennych spodni materiałowych (nie dżinsowych, by nie przesadzać), chinosów, nawet sportowych butów. Sprawdzi się podczas spaceru, popołudniowej kawy na mieście lub wyjścia na drinka.

Zgrabnie łączy w sobie świat męskiej eleganckiej mody przez krój koszuli z nieformalnym luzem dzięki tkaninie jeansowej. 

Podsumowanie

Podsumowując, w szafie męskiej powinny znaleźć się koszule. Najlepiej, gdybyś miał kilka modeli – eleganckie, codzienne, jeansowe. Dzięki temu zawsze masz co na siebie włożyć i zawsze prezentujesz się świetnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here