Proces rekrutacji w pracy dla opiekunek w Niemczech

Myślisz o zmianie pracy lub zdobyciu nowej? A może po prostu chcesz dorobić sobie do emerytury? Rozpocznij pracę w opiece w Niemczech! W tym zawodzie nie są wymagane znajomości programów komputerowych czy doświadczenie zdobyte w wielu firmach. Wystarczy, że potrafisz czerpać satysfakcję z niesienia pomocy słabszym i jesteś empatyczna. Jeśli chcesz podreperować swój budżet, a nie masz w branży opiekuńczej doświadczenia, przeczytaj niniejszy artykuł.

Rozpoczęcie pracy w opiece w Niemczech

Należy najpierw zdecydować, z jaką agencją chcemy podjąć współpracę. Można to wywnioskować m.in. z ofert, które mają najwięcej szczegółów istotnych dla opiekunki.

Na stronie Veritas znajdziesz oferty pracy w opiece w Niemczech, które opisują warunki pracy, stan zdrowia podopiecznego i wynagrodzenie podane w netto. Oprócz tego ogłoszenia zawierają informacje o tym, czy akceptowana jest osoba paląca, czy do podopiecznego trzeba wstawać w nocy oraz czy wymagane jest prawo jazdy.

Jak w każdej firmie, praca w opiece w Niemczech rozpoczyna się procesem rekrutacyjnym. W agencji Veritas chcemy poznać kandydatki, z którymi będziemy współpracować. Dzięki temu nasi rekruterzy mają możliwość dobrania oferty adekwatnej do umiejętności i potrzeb opiekunki. Oczywiście jeśli masz już na oku konkretną ofertę, możesz zasugerować ją rekruterowi. W czasie spotkania zostaje też przeprowadzona rozmowa w języku niemieckim. Nie musisz się jej obawiać – nie mamy na celu Cię oceniać, lecz dobrać taką ofertę, w której będziesz się czuła najlepiej. Kandydaci, którzy nie znają języka, mogą nauczyć się podstaw z naszej strony Veritas, gdzie znajdą darmowe lekcje niemieckiego.

Praca dla opiekunek w Niemczech: formalności

Jeśli rozmowa rekrutacyjna przebiegła pomyślnie, następnym krokiem jest zawarcie umowy. Oczywiście jest spisana po polsku, a na zapoznanie się z nią możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz. Po podpisaniu umowy masz dostęp do pełnego pakietu wsparcia. Możesz wziąć udział w kursach językowych, szkoleniach z opieki nad osobami starszymi oraz z pierwszej pomocy. Wszystkie opiekunki podejmujące pracę dla opiekunek w Niemczech są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, otrzymują kartę EKUZ oraz formularz A1. Przejazd na miejsce zlecenia zapewnia firma – opiekunka nic nie zapłaci za transport i jest odebrana spod miejsca zamieszkania. Każdej opiekunce jest przypisany koordynator, z którym opiekunka może w dowolnej chwili się skontaktować.

Jeśli jesteś zainteresowana pracą dla opiekunek w Niemczech, skontaktuj się z agencją Veritas. Ty dbasz o seniorów, my dbamy o Twój komfort pracy. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub przez formularz na stronie – Praca dla opiekunek w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here