biała kartka z napisem thanks na drewnianym stole
fot. unsplash.com

Lista rzeczy do zrobienia przed ślubem jest bardzo długa. Przyszła para młoda musi dopełnić wszystkich formalności, znaleźć swoją wymarzoną salę weselną, kupić kreacje i wybrać zaproszenia. Jedną z ważnych rzeczy jest również przygotowanie wyjątkowych prezentów dla świadków oraz dla rodziców. O upominkach dla druhny i drużby już pisaliśmy. Dziś skupimy się na rodzicach. 🙂

Dlaczego dajemy rodzicom prezent w dniu swojego ślubu?

Prezent dla rodziców w dniu ślubu jest formą podziękowania za trud włożony w wychowanie oraz za pomoc w organizacji ceremonii i wesela. Ważne jest zatem, aby było to coś wyjątkowego. Coś, co będzie przypominać rodzicom o tym magicznym dniu przez długie lata.

Prezent dla rodziców powinien być dopasowany do sytuacji. Nie powinno to być coś praktycznego czy uniwersalnego, co można podarować im na każdą inną okazję – taką jak Dzień Matki, Dzień Ojca, urodziny czy święta. Prezent na ślub musi być symbolem miłości, wdzięczności i troski.

Jaki prezent dla rodziców?

Kosze prezentowe lub skrzynki z dobrociami – czy to na pewno dobry pomysł?

Wiele par młodych decyduje się na zakup eleganckiego kosza prezentowego, w którym znaleźć można wykwintne słodycze, alkohol, herbatki o różnych smakach, czy zestawy kaw. Dużą popularnością cieszy się również opcja przygotowania skrzynki pełnej dobroci. Przyszli nowożeńcy zwykle sami kompletują jej zawartość. W środku zazwyczaj lądują podobne rzeczy, jak w przypadku kosza prezentowego.

Taki prezent jest ciekawą formą prezentu dla rodziców, jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dobroci z kosza czy skrzynki szybko znikną i pozostanie po nich tylko wspomnienie. Lepszym wyborem będzie prezent, który przetrwa trochę dłużej.

drewniana skrzynka prezentowa, bukiet róż, wino, prezent dla rodziców
fot. unsplash.com

Prezent personalizowany – wyjątkowa pamiątka na lata

Najlepszą formą podziękowań dla rodziców będzie spersonalizowany upominek. Grawer czy inna forma personalizacji nada mu niepowtarzalnego, bardzo osobistego charakteru. Prezent personalizowany do doskonały sposób na to, aby wywołać uśmiechy na twarzach rodziców i pokazać im, jak dużą rolę odgrywają w życiu nowożeńców.

Fotoksiążka – księga pełna wspomnień

Naszą pierwszą propozycją jest przygotowanie fotoksiążki. Fotoksiążka jest formą albumu ze zdjęciami. Jakie zdjęcia wybrać? Świetnym pomysłem jest stworzenie czegoś na wzór „kapsuły czasu”. Fotoksiążka może zawierać fotografie przedstawiające pana młodego i pannę młodą od wczesnych, dziecięcych lat, poprzez wiek dorastania, aż do dorosłego życia. Nie może zabraknąć zdjęć pary z różnych etapów związku – np. z sesji narzeczeńskiej, ze wspólnych wakacji, czy z innych wyjątkowych wydarzeń. Fotografie można opatrzyć wzruszającymi opisami.

Słodki telegram

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się czekoladowe telegramy. Czekoladowy telegram to wiadomość z literek wykonanych ze słodkich, wykwintnych czekoladek zapakowanych w efektowne pudełeczko. Pudełko dodatkowo ozdobić można dowolnym grawerem. W czekoladowym telegramie można umieścić dowolny tekst – np. „Dziękujemy”, imiona nowożeńców z datą ślubu, czy cokolwiek innego. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

starsza para nad morzem, buziak, rodzice pary młodej
fot. unsplash.com

Co innego można podarować rodzicom?

Przedstawiliśmy propozycje, które według nas są najlepsze. Jednak na tym lista się nie kończy. Jest mnóstwo innych wyjątkowych pomysłów na prezenty dla rodziców.

  1. Kalendarz. Specjalnie zaprojektowany kalendarz ze zdjęciami pary młodej z pewnością ucieszy rodziców. Znakomitym pomysłem jest zaaranżowanie sesji zdjęciowej i wykonanie 12 różnych zdjęć – po jednym na każdy miesiąc.
  2. Statuetki. Puchar za wzorowe wychowanie dziecka. 🙂 Trochę z humorem, lecz wciąż wyjątkowo i niezwykle osobiście.
  3. Wycieczka. Rodzicom też należy się chwila odpoczynku. Voucher na niezapomnianą wycieczkę w urokliwe miejsce będzie strzałem w dziesiątkę.

Prezent dla rodziców to nieodłączna część ślubu. W przygotowanie odpowiedniego upominku warto włożyć nieco zaangażowania. Dzięki temu prezent będzie wyjątkowy, osobisty i wzruszający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here