Nietypowe pomysły na zegary ścienne

Zegar ścienny to nieodłączny element wielu pomieszczeń mieszkalnych – szczególnie salonów. Poza funkcjami praktycznymi zegar pełni także funkcje dekoracyjne, może rozbudzić aranżację danego pomieszczenia, rozbudować ją lub stanowić jej istotne uzupełnienie. Poniżej przybliżamy temat nowoczesnych zegarów ściennych i przedstawiamy kilka atrakcyjnych pomysłów jaki model warto wybrać, by pomieszczenie stało się jeszcze ciekawsze aranżacyjnie. 

Zegary mniej i bardziej nietypowe – do nowoczesnych pomieszczeń 

Zegar z diodami LED posiada zazwyczaj jasny i wyrazisty wyświetlacz. Niektóre modele mogą wyświetlać nie tylko czas, ale także datę, temperaturę i wilgotność powietrza. Takie zegary doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje, które cechują się prostotą i minimalizmem. 

Zegary bez tradycyjnych wskazówek to kolejna ciekawa propozycja, która wpisuje się w nowoczesne trendy. Te zegary zwykle wykorzystują kolorowe tarcze lub obrazy, które są ilustracją czasu. Mogą one przybrać różne formy, od tradycyjnych tarcz po nieregularne kształty, co sprawia, że są unikalnym elementem dekoracyjnym. 

Zegary 3D to innowacyjne rozwiązanie, które daje wrażenie, że czas wychodzi ze ściany. Dzięki temu efektowi zegary wydają się bardziej dynamiczne i interesujące. Mogą mieć różne kształty – okrągłe, prostokątne, a także bardziej nietypowe. Są unikalnym elementem dekoracyjnym dedykowanych do nowoczesnych aranżacji. 

Warto też pomyśleć nad zegarem ściennym w formie tablicy korkowej. Jest to w wielu przypadkach praktyczne i stylowe rozwiązanie. Pozwala na notowanie ważnych informacji na tablicy korkowej, a jednocześnie jest funkcjonalnym zegarem. Ten rodzaj zegara może być idealnym rozwiązaniem do sypialni lub biura. 

Istnieją także zegary z wbudowanym projektorem, który wyświetla czas na ścianie za pomocą mechanizmu projekcji. To nietypowe i bardzo nowoczesne rozwiązanie, które daje duże możliwości aranżacyjne. Najczęściej stosowane jest w pomieszczeniach urządzonych w stylu loftowym. 

Zegary naklejane na ścianę – oryginalne rozwiązanie dla odważnych aranżatorów 

Zegary ścienne naklejane na ścianę to nietypowe rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie jej powierzchni w oryginalny sposób. W ramach tego rozwiązania zamiast tradycyjnego zegara wykorzystuje się naklejki, które przedstawiają cyfry lub tarcze zegarowe. Produkty takie oferuje między innymi: https://www.sternhoff.pl/152-zegary.

Zalety zegarów naklejanych na ścianę to przede wszystkim łatwość montażu. Przyklejenie naklejki nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani używania dodatkowych narzędzi. Wystarczy odkleić naklejkę od zabezpieczającego papieru i nakleić na wybranej powierzchni. 

Ponadto zegary naklejane na ścianę mogą mieć różne kształty, rozmiary i wzory, dzięki czemu można dopasować je do każdego pomieszczenia i stylu aranżacyjnego. Często ich wygląd jest oryginalny i nietypowy, co sprawia, że wyróżniają się na tle tradycyjnych zegarów ściennych. Naklejki są też łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć kurz lub inne zabrudzenia. Ponadto zwykle są tańsze niż tradycyjne zegary ścienne, co dodatkowo stanowi pretekst do ich zakupu, także w większej ilości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here