Kraków – pogrzebowe problemy i formalności

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pogrzebu w Krakowie? Masz pogrzeb do zaplanowania, a więc wiele do zrobienia i przemyślenia. Dowiedz się, co musisz zrobić, od rejestracji zgonu i organizacji pogrzebu przez firmy pogrzebowe, po wybór miejsca pochówku lub kremacji.

Przygotowaliśmy ten przewodnik dla Ciebie, abyś mógł się zorganizować i zacząć planować kolejne kroki.

Planowanie pogrzebu może być czasochłonne. Potrzebujesz czasu na żałobę i wspominanie ukochanej osoby, ale jest jeszcze wiele do zrobienia.

Kiedy ktoś umiera, jest to bardzo emocjonalny i stresujący czas. Poczynienie przygotowań do pogrzebu może pomóc Ci skupić się na innych zadaniach. Istnieje wiele decyzji, które należy podjąć podczas planowania pogrzebu. Oto kilka informacji o tym, jak wybrać firmę pogrzebową w Krakowie lub dom pogrzebowy w Krakowie, które pomogą Państwu w załatwieniu formalności.

Firmy pogrzebowe lub domy pogrzebowe to miejsca, które zajmują się różnymi aspektami pogrzebów. Mogą one pomóc Państwu w wyborze miejsca pochówku lub kremacji bliskiej osoby i często zapewniają szeroki wybór pojazdów i kwiatów do Państwa dyspozycji. Niektóre z nich oferują również usługi pogrzebowe w swojej lokalizacji, jak również transport dla członków rodziny zmarłego. Ponadto, większość domów pogrzebowych zatrudnia pracowników, którzy wykonują podstawowe obowiązki związane z prowadzeniem domu, takie jak kontakt z duchowieństwem, przygotowanie ogłoszeń prasowych i nekrologów, wybór trumny, kwiaty do trumny itp.

Zanim wybierzemy firmę pogrzebową, warto sprawdzić, jakie świadczenia oferuje. Jakiego rodzaju usługi pogrzebowe mogą świadczyć? My polecamy firmę Epitafium z Krakowa.

Usługi pogrzebowe mogą obejmować:

1) Transport ciała do kostnicy, balsamowanie i ubieranie;

2) Kremację i pochowanie prochów w urnie lub złożenie do grobu;

3) Pogrzeb (stypa);

4) Dostarczenie kwiatów i/lub wieńców do miejsca, w którym odbywają się uroczystości;

5) Zorganizowanie przeprowadzenia obrzędów pogrzebowych;

6) Zarejestrowanie i wystawienie aktu zgonu;

7) Wydanie zezwolenia na pochówek osoby zmarłej.

Szpitale w Krakowie są zazwyczaj pełne śmierci naturalnej lub śmierci pokojowej, co oznacza, że pacjent jest nieprzytomny. W przypadku konieczności dłuższego pobytu, pacjenci są przenoszeni do szpitala. Niektóre szpitale mają oddziały intensywnej terapii, które mogą opiekować się nieuleczalnie chorymi pacjentami w ich własnych domach.

W przypadku śmierci pokojowej lekarz informuje księdza, a następnie przewozi ciało do szpitalnej kostnicy. W przypadku śmierci naturalnej lekarz bada ciało, wypełnia zaświadczenie i wydaje akt. Trwa to średnio około 30 minut. Proces ten jest rejestrowany i fotografowany przez pielęgniarki. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur ciało przewożone jest do kostnicy szpitalnej lub domu pogrzebowego w celu dalszego przygotowania do pochówku lub kremacji.

Usługa pogrzebowa w Krakowie może odbyć się dzień po zakończeniu sekcji zwłok i wydaniu ciała z kostnicy.

A może kremacja

Kremacja to nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny sposób pożegnania. Pozwala zachować przy życiu wspomnienia i wartości związane z osobą zmarłą. Kremacja to także rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w domu lub nie chcą zawracać sobie głowy pogrzebami i pochówkami.

Firmę pogrzebową, która zajmuje się organizacją i kremacją zwłok można znaleźć w Internecie, a może nawet przeglądając dział ogłoszeń w lokalnej gazecie. Tego typu firmy zazwyczaj posiadają stronę internetową, na której można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na ich temat oraz ich usług i produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here