chrzest święty, dziecko
fot. unsplash.com

Chrzest Święty to pierwsze ważne wydarzenie w życiu dziecka. I mimo że sam maluch nie będzie go pamiętał, to dla rodziców i bliskich jest to bez wątpienia bardzo podniosły i wyjątkowy dzień. Przyjęło się, że goście zaproszeni na Chrzest powinni sprawić maluchowi jakiś drobny upominek. Co kupić dziecku z tej okazji?

Pomysły na prezent dla dziecka na Chrzest Święty

Chrzest to wyjątkowe wydarzenie. Dlatego prezent również musi taki być. Upominki z tej okazji można podzielić na dwie grupy:

Na prezenty personalizowane zwykle decydują się rodzice chrzestni oraz dziadkowie. Na praktyczne zaś – ciocie, wujkowie i dalsza rodzina. Jakie przedmioty zaliczamy do tych grup?

chrzest święty, dziewczynka, dziecko, prezent na chrzest
fot. unsplash.com

Prezenty personalizowane – czyli upominki, które wzruszą

Medalik

Jednym z najpopularniejszych prezentów na Chrzest Święty jest medalik na delikatnym łańcuszku. Dobrym rozwiązaniem jest zakup produktu ze specjalnym grawerem – np. z datą Chrztu i imieniem dziecka. Medalik to świetna pamiątka! Dziecko będzie mogło go nosić, kiedy podrośnie.

Zamiast medalika można wybrać delikatny krzyżyk.

Biżuteria na prezent musi być wysokojakościowa. Najlepiej postawić na produkt wykonany z najwyższą precyzją i dbałością o detale ze złota lub ze srebra o wysokiej próbie. Taka biżuteria nie tylko wyróżnia się nieprzeciętną odpornością na uszkodzenia, ale także niezwykle pięknie się prezentuje. Medalik lub krzyżyk warto kupić w renomowanym salonie jubilerskim, który zapewni gwarancję na wybrany produkt.

Album z dedykacją

Innym pomysłem na personalizowany prezent dla dziecka jest album na zdjęcia ze specjalną dedykacją od serca. Świetnie sprawdzi się produkt nawiązujący stylistyką do Chrztu Świętego – np. z obrazkiem aniołka. Przyjęło się, że chłopcu warto kupić niebieski album, a dziewczynce – różowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby złamać te stereotypy. W sklepach znajdziemy albumy o wielu innych wyjątkowo pięknych kolorach – np. białe, écru czy pastelowe.

Do albumu warto wrzucić trochę gotówki, którą rodzice będą mogli wykorzystać na zakup czegoś przydatnego dla malucha.

Akcesoria z nadrukiem

Akcesoria raczej zaliczają się do praktycznych prezentów. Jednak te wzbogacone o imię malucha czy inny wyjątkowy napis będą bardzo osobiste i wzruszające. Dobrym rozwiązaniem jest zakup m.in. miękkiego kocyka, „pampersowego tortu”, czy też pościeli.

niemowlę na łóżku, dziecko
fot. unsplash.com

Praktyczne upominki – czyli uniwersalne rzeczy, które przydadzą się każdemu

Narodziny dziecka wiążą się z masą wydatków. Świeżo upieczeni rodzice muszą kupić mnóstwo ciuszków, kosmetyków oraz akcesoriów dla nowego członka rodziny. Aby nieco odciążyć młodych rodziców, jako prezent na Chrzest Święty warto wybrać coś praktycznego. Do takich prezentów zaliczamy:

  • ubranka – zarówno zwykłe body, śpioszki czy dresiki do noszenia na co dzień, jak i eleganckie sukieneczki, sweterki czy inne elementy idealne na wyjścia i specjalne okazje,
  • kosz Mojżesza,
  • pampersy,
  • kosmetyki dla niemowląt,
  • zabawki przystosowane do wieku dziecka,
  • kocyki, kołderki, poduszki lub pościel,
  • torby na produkty dziecięce,
  • akcesoria do wózka lub łóżeczka,
  • maty do leżenia i zabawy.

Świetnym rozwiązaniem jest podpytanie rodziców, czy nie potrzebują czegoś szczególnego dla swojego dziecka. Wiele par robi listy niezbędnych rzeczy, które doskonale sprawdzą się jako prezenty od gości na Chrzest Święty.

Prezent dla dziecka na Chrzest Święty nie musi być drogi i wyszukany. Czasem najwięcej radości sprawi drobny upominek, który przyda się na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here