Jak zorganizować Wigilię firmową

Organizacja Wigilii firmowej może stanowić nie lada wyzwanie. Pojawiają się pytania: W biurze czy w lokalu? Co z gośćmi i z zaproszeniami? Może jakieś prezenty? Chcemy, żeby każdy pracownik czuł się dobrze, a nie wywoływać na nim kolejną presję.

Organizacja firmowej Wigilii w biurze

Najważniejsze jest dostosowanie się do jak większej liczby pracowników. W związku z tym, dobrym sposobem jest zaproponowanie kilku (dwóch-czterech) dat i wspólne wybranie najdogodniejszego terminu. Osoby, które z jakichś powodów nie mogą się pojawić, nie powinni czuć się źle z tego powodu. Należy pamiętać, że taka uroczystość ma być dla wszystkich w pierwszej kolejności przyjemnością. Jeżeli chodzi o posiłek, bardzo częstym rozwiązaniem przy tego typu Wigiliach jest catering. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wieczór, ciekawym rozwiązaniem będzie wspólne tworzenie dekoracji, karaoke ze świątecznymi piosenkami czy wspólna akcja charytatywna. Warto również zadbać o to, aby wszystko odbywało się w jak najbardziej nieformalnych okolicznościach, w przyjaznym pomieszczeniu.

Sprawdź też: https://ewarszawa.com.pl/rodzina/wigilia-firmowa-jak-zorganizowac-przyjecie-dla-pracownikow

Jak zorganizować Wigilię firmową w lokalu?

Tutaj najważniejszą sprawą jest rezerwacja sali – najlepiej zrobić to już w październiku lub w listopadzie. Przed tym należy zapoznać się z menu wigilijnym oraz z opiniami w sieci. Pamiętaj, aby dania również były dostosowane do wszystkich pracowników. Zadbaj o to, aby pojawiły się dania zarówno dla osób, które nie jedzą mięsa, jak i dla tych, którzy nie tolerują niektórych składników. Dobrze wcześniej zapytać o to pracowników. Charakterów takich Wigilii jest sporo. Może to być zwykłe wyjście do restauracji, może to być tradycyjna biesiada, impreza taneczna czy spotkanie mikołajkowe dla dzieci.

Goście i zaproszenia

Firmowe spotkanie może być nie tylko dla pracowników, lecz także dla rodzin bądź innych zaproszonych gości.

Jeżeli organizujesz imprezę dla pracowników, zaproszenie w formie mailowej będzie wystarczające. Uwzględnij miejsce, termin i charakter uroczystości. Podaj informację o osobach towarzyszących, obowiązujących strojach (mile przewidziany ubiór świąteczny, dzięki temu od rana może zapanować w firmie świąteczna atmosfera) oraz o przedziale czasowym trwania imprezy.

Prezenty

To, czy taki wydatek w postaci upominków w ogóle się pojawi, zależy tylko od Ciebie. Na pewno będzie to miły gest, który wprowadzi świąteczną atmosferę. Jednymi z najczęściej wybieranych podarunków są: słodycze, dobre wino, karty podarunkowe do wybranych sklepów, gadżety biurowe (np. eleganckie kalendarze, notesy czy pióra). Im bardziej uniwersalny prezent, tym lepiej. Coraz częściej też pracodawcy w porozumieniu z pracownikami decydują się na przekazanie prezentów potrzebującym – domom dziecka, schroniskom dla zwierząt, wybranej organizacji charytatywnej. Coraz więcej firm angażuje się w różnie świąteczna akcje, jak na przykład Szlachetna Paczka (dzięki temu wspólnie pomagają wybranej rodzinie).

Wigilia firmowa

Pamiętaj, że jeśli chodzi o składanie życzeń, również dobrze jest zapytać o to pracowników oraz powołać się na własną intuicję. Może składanie życzeń każdemu z osobna jest dla nich w porządku, ale może firma jest na tyle duża, że będzie to niezręczne i lepiej, jeśli pracodawca złoży ogólne życzenia dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here