Idealny sznurek dla początkującego artysty? Postaw na sznurki bawełniane do makramy!

0
395

Wykonywanie makram z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. I to nie tylko wśród osób zawodowo zajmujących się pracami artystycznymi, ale również tych, którzy lubią otaczać się oryginalnymi i efektownymi dodatkami. Wystarczy zapoznać się z kilkoma praktycznymi informacjami oraz zaopatrzyć się w sznurki bawełniane do makramy, aby modnie udekorować swój dom lub mieszkanie.

Dlaczego sznurek bawełniany do makramy?

Odpowiedź jest prosta! Jest bowiem najłatwiejszy do nauki wyplatania makramy i najlepiej nadaje się do rozpoczęcia nauki splatania. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że posiada dość zbitą, ale sprężystą strukturę i wielokrotnie wzbogacony jest wewnątrz bawełnianym lub poliestrowym rdzeniem. Wszystko to sprawia, że nie nastręcza trudności mało wprawionym makramowiczom, zachęcając ich do podejmowania kolejnych wyzwań. Bawełniany sznurek do makramy wykazuje się odpornością na wielokrotne rozplątywanie i zaplatanie, co najbardziej doceniają początkujący hobbyści. Co więcej, jest dostępny w trzech grubościach do wyboru: 3 mm, 5 mm i 9 mm. A zatem można go bez trudu dopasować nie tylko do potrzeb wykonywanego projektu, ale przede wszystkim własnych umiejętności i możliwości. To jednak nie koniec zalet, jakimi niewątpliwie wyróżniają się makramowe sznurki z bawełny. Wspomnieć należy również o ich różnorodności kolorystycznej, ponieważ wielu rękodzielnikom wydaje się, że są dostępne jedynie w naturalnych odcieniach. Nic bardziej mylnego! Sznurki zachwycają mnogością barw!

Bawełniany sznurek do makramy ma jednak pewien mankament. Nie nadaje się do rozczesywania. Co to oznacza? Mianowicie fakt, że nie sprawdzi się do wszystkich prac. W szczególności do tych, w których zachodzi konieczność stworzenia dekoracyjnych chwostów czy liści.

Co można zrobić na bazie bawełnianego sznurka do makramy?

Do jakich projektów polecany jest sznurek bawełniany? Jak się okazuje, wybór jest całkiem spory. Wielu zapalonych makramowiczów wychodzi z założenia, że nadaje się niemalże do wszystkiego. A jak to jest w praktyce, zwłaszcza z perspektywy początkującego artysty? Sznurki bawełniane do makramy mogą być użyte do łapaczy snów, lampionów, poszewek, bieżników, kwietników, torebek czy makram na ścianę. Mogą być także wykorzystane do dziergania pufek, dywanów, koszyków czy innych dodatków home decor. Ciekawostką może być fakt, że niektórzy, już nieco bardziej zaawansowali w technikę splatania rękodzielnicy, sięgają po sznurek bawełniany także do wykonywania elementów odzieży i biżuterii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here