Aranżacja pokoju gościnnego

Pokój gościnny, skorzystajcie z tej opcji, jeżeli macie wystarczająco miejsca, aby wygospodarować jeszcze prywatną przestrzeń dla odwiedzających was znajomych czy rodzinę. Przygotowanie domu dla gości może być bardzo przyjemnym doświadczeniem. Jest coś satysfakcjonującego w pomaganiu gościom czuć się mile widzianymi i komfortowymi.

Rozpoczynając przygodę z aranżacją pokoju godzinnego, zastanówcie się, jak wygląda taki standardowy pokój w hotelu. Zainspirujcie się tym i spróbujcie dopasować tą przestrzeń do pokoju hotelowego. Oczywiście w miarę rozsądku, ważne jest, aby stworzyć przyjemny pokój do wypoczynku i przy okazji nie zbankrutować.

Przygotowaliśmy wam listę rzeczy do zrobienia lub kupienia, które pomogą wam stworzyć przyjazny pokój dla gości.

Wygodne łóżko

Sami dobrze wiecie, że nie wypada dawać swoim gościom najstarszego, najbardziej obwisłego materaca, bo nic innego nie możecie znaleźć w czeluściach piwnicy. Jeśli nie stać was na nowe lub dobre używane łóżko, pomyślcie o zakupie wysokiej jakości dmuchanego materaca. Są naprawdę całkiem wygodne i można je umieścić na podwyższeniu, aby imitowało wygodne łóżko.

Pościel

Oprócz czystej pościeli pomyślcie o dodatkach, które mogą sprawić, że pokój stanie się jeszcze bardziej przytulny. Przyjemne w dotyku prześcieradło na materac, kilka więcej poduszek, przytulny puchowy koc na chłodne dni, dodatkowe koce na wszelki wypadek i świeżo wyprasowane poszewki na poduszki.

Zaopatrzcie się w więcej niż jeden

Zawsze miejcie pod ręką dodatkowy zestaw pościeli i ręczników dla swoich gości. Wypadki się zdarzają!  Przy okazji może pojawić się u was kilka więcej osób niż przewiduje to pokój gościnny, dodatkowy materac z zestawem pościeli z pewnością zrobi wrażenie i pokaże was w świetle dobrych gospodarzy.

Miejsce na walizkę

Zwolnijcie miejsce w szafie na bagaż gościa lub zapewnijcie mały stolik czy ławkę do postawienia walizki. Nikt nie lubi schylać się na podłogę, żeby wyciągnąć czyste skarpetki. Nawet krzesło jest lepsze niż nic.

Nie traktujcie pokoju gościnnego jako przechowalnię niepotrzebnych rzeczy
Lepiej nie układać tam swojej kolekcji porcelanowych naczyń zapełniając całe półki. Uniknijcie też chowania po szafach ubrań, których aktualnie nie nosicie, bo nie ma na to sezonu. Goście posiadający przestrzeń na swoje rzeczy poczują się jak u siebie w domu, a przede wszystkim jako proszeni goście. Przechowujcie tam najbardziej przydatne przedmioty, które nie będą nikomu przeszkadzać.

Podzielcie pokój gościnny na sekcję

Wygospodarowanie miejsca siedzącego to dobre rozwiązanie. Każdy rozpoczyna i kończy dzień swoim rytmem, bywa, że goście wstają wcześniej niż gospodarze, dajcie im możliwość rozpoczęcia dnia bez przymusowego leżenia w łóżku. Niech zrobią sobie kawę i usiądą wygodnie w fotelu znajdującym się w ich pokoju. W ten sposób nie będą nikomu przeszkadzać i będą mieć komfortowe miejsce na poczytanie książki, wypicie kawy.

Kolor

W tym przypadku nie możecie kierować się indywidualnymi preferencjami. Najlepiej postawić na jasne neutralne odcienie. W ten sposób pokój stanie się rozświetlony i przyjazny.

Światło

Jednym z największych błędów w wystroju hotelu jest sytuacja, gdy w ładnym pokoju nie ma światła do czytania. Zawsze pomocne jest posiadanie kontrolki światła w pobliżu łóżka, aby wasz gość nie musiał się potykać w ciemności, aby zapalić światło. Jeśli nie ma nic innego, zapewnijcie dobrą lampkę do czytania w pobliżu krzesła lub nad łóżkiem.

Dodatki

Świetnym udogodnieniem jest podświetlany zegar obok łóżka. Zapewnijcie też papier i długopisy, nożyczki, taśmę, chusteczki higieniczne i suszarkę do włosów, to podstawy, z których wasi goście (spędzając u was trochę dłużej niż jedną noc) z pewnością skorzystają. Jeśli nie macie do zaoferowania dodatkowego żelazka i deski do prasowania, koniecznie powiedzcie gościowi, gdzie je mogą znaleźć.

Prywatność

Zasłony okienne, które dodają charakteru pomieszczeniu, a także zapewniają prywatność i kontrolę światła. Rolety, firanki, każda opcja jest dobra.

Lista pomysłów, które właśnie przeczytaliście, może wydawać się długa, ale wszystko jest proste i logiczne. Myśląc o tym, co chcielibyście znaleźć w eleganckim pokoju hotelowym, będziecie na najlepszej drodze do stworzenia idealnego pokoju gościnnego.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSukienki na lato

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here