Mycie twarzy żelem

Żel do mycia twarzy jest jednym z najpopularniejszych produktów do pielęgnacji dla kobiet. I choć wiele pań stosuje go codziennie od lat, to nadal spora część z nich popełnia dość poważne błędy. Warto pamiętać, że nieodpowiednio używany kosmetyk może bardziej zaszkodzić cerze niż jej pomóc. Sprawdź, czego unikać podczas oczyszczania twarzy za pomocą żelu.

Źle dobrany kosmetyk

W czołówce najczęściej popełnianych błędów pielęgnacyjnych na pewno znajdują się źle dobrane kosmetyki. Bardzo często kobiety wybierają żele do mycia twarzy ze względu na popularność produktu, rekomendacje influencerek czy też przyzwyczajenie do danej marki. Na pierwszym miejscu podczas zakupów powinny jednak znajdować się potrzeby cery związane z jej typem i wiekiem kobiety. Żel dla dojrzałych pań z suchą skórą niekoniecznie sprawdzi się u dwudziestolatki z cerą mieszaną i tłustą. Ponadto potrzeby skóry mogą zmieniać się na przestrzeni lat lub nawet w zależności od pory roku.

Niesprawdzenie składu

W tym przypadku zdecydowanie nie należy ograniczać się jedynie do zapoznania się ze składnikami wymienionymi w opisie na opakowaniu. Bardzo często te kilka pozycji to zaledwie niewielki wycinek składu, który zazwyczaj jest napisany mniejszą czcionką. Zdecydowanie warto sprawdzić, czy produkt zawiera np. „złe” alkohole czy też parabeny. Ponadto warto upewnić się, czy w składzie nie znajdują się potencjalne alergeny, zwłaszcza jeśli cera jest wrażliwa i już kiedyś doszło do reakcji alergicznej na jakiś kosmetyk.

Zbyt częste lub zbyt rzadkie mycie twarzy

Zbyt częste stosowanie żelu do mycia twarzy może skończyć się przesuszeniem cery i podrażnieniami, natomiast zbyt rzadkie sięganie po ten kosmetyk wiąże się z ryzykiem pojawienia się niedoskonałości. Twarz wystarczy oczyścić dwa razy dziennie. Wieczorem usuwa się w ten sposób zanieczyszczenia nagromadzone na powierzchni skóry w ciągu dnia. Z kolei rano twarz może wydawać się czysta, jednak mogą znajdować się na niej resztki kremu nałożonego na noc, nadmiar sebum czy też różne zanieczyszczenia.

Niewłaściwa kolejność w oczyszczaniu skóry

Podczas pielęgnacji bardzo ważna jest również kolejność stosowania kosmetyków. Zanim sięgnie się po jeden z żelów do mycia twarzy z oferty internetowej Drogerii Pigment, należy najpierw dokładnie usunąć ze skóry makijaż za pomocą specjalnych produktów do demakijażu. O poranku natomiast wystarczy sam żel lub inny kosmetyk do mycia twarzy z zanieczyszczeń. Dopiero po oczyszczeniu skóry można przejść do kolejnych etapów, czyli np. toniku i kremu do twarzy.

Ignorowanie zaleceń producenta

Na opakowaniu żelu do mycia twarzy zazwyczaj są umieszczone instrukcje dotyczące stosowania produktu. Warto zapoznać się z nimi i wziąć je pod uwagę podczas pielęgnacji skóry. Nie wszystkie kosmetyki nadają się np. do przemywania delikatnych okolic oczu i ust. Wybrany żel może być też przeznaczony do stosowania na noc. Wytyczne producenta nie są przypadkowe, a ignorowanie ich na pewno nie pomoże w poprawie kondycji cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here